+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Видалення зуба мудрості

Внаслідок зменшення розмірів щелеп сучасної людини, в порівнянні з її далекими предками, часто трапляється, що треті моляри просто не знаходять собі достатньо місця для нормального росту. Як результат – людина отримує зайвий клопіт: тривалий дискомфорт, больові відчуття, а часом і інші серйозні ускладнення. Тож аналізуємо типові загрози, які здатні спричинити неправильно розміщені зуби мудрості. Даємо перелік рекомендацій щодо необхідності їх видалення та опис суті такої процедури.

Дрімаючий зуб мудрості

Що варто знати про зуби мудрості

Особливістю «вісімок» є їх закладання в п’ятирічному віці, а не в утробний період, як решти зубів. Крім того, якщо інші зуби в період 6-12 років виростають, змінюючи собою молочні, то на краю щелеп, через відсутність там молочних попередників формування нового зуба відбувається з ускладненнями. В ідеалі в людини прорізуються чотири «вісімки», проте не рідкістю є випадки, коли ця кількість зменшується або зуби взагалі не ростуть, наприклад, через відмирання зачатків третіх молярів. Щодо кількості коренів у «вісімок», то це дуже індивідуально: зазвичай в наявності до чотирьох коренів, але трапляється і п’ять. В особливих випадках такі корені здатні зростатися між собою.

Коли лікарі рекомендують видалити зуб мудрості?

Наявність зубів мудрості само по собі не є виключно злом. Якщо в людини зуби виросли в адекватному напрямку та знайшли для себе достатньо простору в ротовій порожнині, не спричинили додаткових ускладнень в процесі росту – тоді ними успішно можна користуватися і не перейматися їх видаленням. Плюсом таких зубів також може стати їх використання в якості опори при протезуванні мостовидним протезом.

Та якщо зуби мудрості почали прорізатися неправильно, дошкуляючи пацієнту, тоді необхідне лікарське втручання.

Утруднене прорізування зуба мудрості

Основними показаннями до проведення їх видалення є:

  • Факт ускладненого карієсу при значному викривленні кореневих каналів і складному доступі.
  • Близьке розташування до сусідніх зубів, що викликає їх зміщення.
  • Прорізування під кутом, що спричиняє травмування слизової оболонки щік.
  • Негативний вплив на прикус.
Зуб мудрості на панорамному знімку
На знімку наочно видно, як восьмі зуби пошкоджують сьомі. Часто при такій ситуації існує вже глибокий карієс коренів 7-х зубів, і їх доводиться видаляти разом, не маючи можливості врятувати такі зуби.

У випадку появи перикороніту - запалення м’яких тканин ясен, що оточують зуб, який прорізується, необхідно проводити лікування. Перикороніт характеризується рядом симптомів: болями при розмові, позіханні та прийомі їжі; регулярними болями в голові, що віддають до вух та скронь; виникненням гнійного набряку та збільшенням температури; болями в горлі та щоках.

Перікоронаріт. Причина - зуб мудрості

Як проходить процес видалення зубів мудрості?

На попередньому етапі стоматолог проводить детальну діагностику здоров’я пацієнта, щоб запобігти виникненню алергічних реакцій. Обстеження покликане усунути різноманітні фактори ризику, наприклад, інфекції чи інші захворювання, які необхідно вилікувати до проведення операції. Тому іноді дантист призначає курс антибіотиків. Паралельно з візуальним обстеженням для отримання повної картини розташування зуба, кількості та розгалуженості його коренів проводиться комп’ютерна томографія зуба мудрості або рентген.

Залежно від клінічної ситуації стоматолог рекомендує або забороняє проведення одночасного видалення більш ніж одного зуба за візит. Це пояснюється фактом пошкодження кісткової тканини в ході хірургічного втручання. Якщо перестаратися, тоді утвориться чималий післяопераційний набряк. Особливо дошкуляти він стане, коли анестетики припиняють свою дію. У зв’язку з цим лікарі завжди зважено підходять до ударних видалень всіх «вісімок» за один візит – тканинам та щелепам краще надати достатньо часу на загоєння.

Наступною стадією виступає застосування місцевої анестезії: лікар заморожує ділянку, де відбуватиметься видалення зуба. Як тільки знеболювальне подіє, розпочинається основний етап операції. Прості випадки не потребують висвердлювання зуба з тканин кістки чи необхідності здійснювати надрізи ясен. В такому разі стоматолог видаляє зуб щипцями та елеватором за 10 хвилин, а пацієнт відчуває хіба що незначний тиск – операція не є травматичною. Щоб лунка видаленого зуба загоювалася якнайшвидше, хірург її ушиває. Для зняття швів треба буде з’явитися через деякий час.

Ретенований зуб мудрості

Складніші випадки мають місце при горизонтальному розміщення «вісімок» та ретинованих зубах – розташованих під кістковим шаром. Операція характеризується надрізом тканин і відділенням їх від кістки, здійсненням випилювання кісткової тканини над зубом, застосуванням PRF-терапії, ушиванням утвореної лунки.

Вартість видалення зуба мудрості у Вінниці

Конкретна тривалість проведення операції, кількість візитів для видалення всіх чотирьох «вісімок», вибір того чи іншого обладнання для проведення лікування та інші нюанси визначаються вже на першому візиті до стоматолога.

Огляд у фахівця дозволить дізнатися, яка буде вартість видалення зуба мудрості в кожному індивідуальному випадку, та обрати найліпшу методику лікування. Вона залежить від складності проведення операції – захований зуб під кістковими тканинами чи ні, тощо. Також на ціну впливає вибір і застосування конкретних способів лікування: бормашини, ультразвукового обладнання, здійснення PRF-терапії, різновид анестезії. Проте в будь-якому випадку ми гарантуємо професійне виконання процедури видалення зуба та відмінний сервіс за доступною ціною.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜