+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Кюретаж ясен у клініці «Stomaline»

Кюретаж ясен - полірування коренів зубів, видалення грануляцій, зняття біоплівки (мікробного нальоту). Це ефективна процедура, яка застосовується при запаленні ясен і збільшенні глибини пародонтальних кишень.

Здоровий пародонт
Відсутність запального процесу в тканинах пародонту

У порожнині рота людини відбувається постійний процес розмноження хвороботворних мікроорганізмів. Але при якісній гігієні зубів і сильних захисних властивостях слини колонії мікробів не досягають такої чисельності, щоб спровокувати розвиток запально-інфекційних захворювань ясен, наприклад, такого як - пародонтиту.

Наслідки ураження пародонту

Якщо домашньої гігієни недостатньо і залишається підясенний зубний наліт, який сприяє розмноженню колоній хвороботворних бактерій, то вони в процесі своєї життєдіяльності виділяють токсини, що руйнують зубоясеневі з'єднання, сприяючи виникненню пародонтальної кишені.

В результаті виникаючого запалення кісткова тканина навколо зуба резорбується (розсмоктується), пародонтальні кишені заповнюються зубним каменем і грануляційною тканиною. Патологічний процес починає набувати загрозливих здоров'ю зуба ознак. Запалення ясен, гноїння, кровоточивість і патологічне розхитування зубів - показання до проведення кюретажу ясен.

Запалення в пародонті
Ознака пародонтиту - поява зубного каменю і відкладень в пародонтальних кишенях, гінгівіт і резорбція кістки

У разі, якщо пацієнт звернувся на тій стадії пародонтиту, коли зуб вже не вдається врятувати, варіантом його заміщення може бути імплантація чи протезування.

Показання для кюретажу ясен

  • Основне показання до кюретажу - патологічне збільшення глибини пародонтальних кишень понад 3 мм.
  • Кровоточивість із пародонтальних кишень.
  • Виділення гною з пародонтальних кишень.
  • Рухливість зубів.

Що таке кюретаж ясен?

Кюретаж ясен або пародонтальних кишень - це процедура з їх механічної очистки від грануляційної тканини, продуктів життєдіяльності мікробів і твердого зубного каменю з поверхні зубних коренів. Дана методика лікування просто необхідна пацієнтам із захворюванням пародонту. В іншому випадку патологія призведе до випадання зубів.

Стоматолог після огляду і проведення діагностики приймає рішення про очищення ясенних кишень. Коли глибина пародонтальних кишень становить більше 3-х мм і є симптоми пародонтиту, без кюретажу просто не обійтися. Кюретаж ясен буває закритим і відкритим.

Закритий кюретаж ясен
Закритий кюретаж ясен кюретами Грейсі, глибока чистка зубів

Закритий кюретаж проводиться при незначній глибині пародонтальних кишень. Стоматолог усуває тверді зубні відкладення, що зібралися під яснами, і грануляційну тканину. Метод відрізняється високою ефективністю при глибині пародонтальних кишень до 5 мм. В іншому випадку, від 5 мм, стоматолог не може повністю видалити весь патологічний осередок із пародонтальних кишень під час закритого кюретажу.

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень у Вінниці в клініці "Stomaline" проводить хірург-пародонтолог. Процедура проводиться з дотриманням правил асептики й антисептики.

Відкритий кюретаж дозволяє:

  • очистити важкодоступні ділянки кореня зуба;
  • зменшити глибину пародонтальних кишень;
  • в певних випадках (при наявності кісткових кишень) дає можливість закрити їх за допомогою кістково-пластичного матеріалу.

Відкритий кюретаж передбачає очищення поверхні кореня зуба, його полірування, антисептичну обробку й ушивання. Доступ проводиться шляхом відшарування слизово-ясенного клаптя. Через 14 днів шовний матеріал знімають

Ефективний відкритий кюретаж має досить високу ціну. Але процедура насправді дуже виправдана. Припиняється резорбція кістки і пародонтит переходить в стадію тривалої ремісії. А головне - це дозволяє зберегти зуби і запобігти поширенню інфекції. Висока вартість кюретажу пояснюється необхідністю використання дорогих матеріалів.

Після кюретажу ясен
Зникнення запалення в пародонті після процедури кюретажа ясен

На нашому сайті ви дізнаєтеся необхідну інформацію про ціну на послуги фахівців і про акції, що проводяться на даний момент. Записуйтеся в онлайн-режимі на консультацію, приходьте на прийом у клініку «Stomaline».

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜