+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Видалення зубів при вагітності

Організм вагітної працює за двох, адже він змушений підтримувати і себе, і плід, який з кожним днем витрачає все більше ресурсів. Для будівництва кістково-м'язової системи майбутньої дитини потрібно багато кальцію. Він його бере від своєї мами. Як наслідок у вагітної жінки виникає дефіцит солей кальцію. А це загрожує витонченням і ослабленням зубної емалі, тобто раніше ефективно працююча система захисту від інфекції стає вразливою.

Вагітна жінка сидить на підлозі, в зубах тримає щітку

У період вагітності імунна система нагадує фортецю, яка навстіж відчинила в'їзні ворота. А бактеріям тільки того і треба - ризик розвитку карієсу і хвороб ясен багаторазово зростає.

Зуб, що не підлягає відновленню - кандидат на видалення - створює для вагітної червоний рівень загрози. Неприпустимо дозволити захворюванню поширитися на всю порожнину рота, захопити ясна й інші зуби. А якщо справа дійде до запального процесу поблизу кореня зуба - це зовсім не здорово для жінки в «цікавому стані».

Дорогі наші майбутні мами! Якщо ви точно знаєте або тільки підозрюєте про наявність у вас невирішених проблем із зубами, особливо якщо у вас є зуби, які потрібно видалити - зателефонуйте нам. У «СтомаЛайн», в спокійній обстановці, що виключає хвилювання і біль, ми надамо допомогу в тому обсязі, який допускається при ваших термінах вагітності.

Дози рентген-випромінення

Ми прекрасно розуміємо, що стримувати такий необхідний візит до лікаря можуть упередження і невірна інформація, іншими словами, міфи і чутки. Можливо, ви «десь чули», що вагітним взагалі треба забути про візити до стоматолога. Називають три основні причини: по-перше, нерви, переживання, стрес; по-друге, «занесуть інфекцію»; по-третє, ліки і рентген, які нібито шкодять дитині.

Йти вагітній до стоматолога чи почекати? Наукова точка зору

З 1 по 13 тиждень (I триместр) вагітності краще обмежитися екстреними випадками, такими як прогресуючий карієс і гострий зубний біль. Лікувати зуби в принципі можна, але варто робити це вкрай обережно.

У другому триместрі (14-26 тиждень) - ідеальний час для будь-яких видів стоматологічної допомоги. Хіба що потрібно почекати з протезуванням, оскільки характерні для цього періоду крихкість зубних тканин і рихлість ясен не сприяють приживлюваності імплантатів.

У третьому триместрі (27-40 тиждень) бажано планувати лише ті маніпуляції, які можуть бути виконані досить швидко. Положення пацієнтки в кріслі - лежачи на лівому боці або напівсидячи. На пізніх термінах III триместру рекомендуються тільки профілактичні заходи. Коли мова йде про невідкладне втручання, треба зважати на ситуацію. Якщо існує загроза переривання вагітності або передчасних пологів - ризикувати не варто.

Триместри вагітності, лікування і видалення зубів

Видалення зуба під час вагітності не протипоказане. У ряді випадків вкрай необхідно ліквідувати вогнище зараження і запалення, адже воно загрожує не тільки матері, але і дитині. І в I, і в II, і в III триместрах головне - не нашкодити плоду. Правильний вибір анестезії знижує рівень небезпеки до нульової позначки.

Для місцевої анестезії у вагітних використовуються тільки ті препарати, які не проникають через гематоплацентарний бар'єр, тобто фактично безпечні для плода. Такими препаратами є анестетики на основі артикаїну.

У клініці "Стомалайн" застосовується артикаїн в карпулах - капсулах зі спеціального скла. Одна карпула - одна доза анестетика, яку з великою точністю відміряли на фармацевтичному підприємстві, що унеможливлює помилку в дозуванні.

Місцева анестезія артикаїном надзвичайно ефективна - больова чутливість усувається повністю. Якщо в період вагітності вам потрібно видалити зуб - робіть це в нашій стоматології - буде абсолютно не боляче.

Через дві години токсичність артикаїну дорівнює нулю. А про те, щоб препарат не потрапив у кровоносне русло при введенні, подбає лікар, провівши аспіраційну пробу.

Страхи пацієнток щодо рентгена абсолютно виправдані, якщо мова йде про величезний, незграбний рентген-апарат, сконструйований в минулому столітті. Цифровим візіографом, який використовують стоматологи сьогодні, можна зробити знімок у жінок у II-III триместрах вагітності. Візіограф «стріляє» променем у досліджуваний зуб прицільно, а доза опромінення еквівалентна тій, що отримує людина в результаті двогодинного сидіння біля екрана телевізора або комп'ютера.

З обов'язкових норм безпеки, яких суворо дотримуються в клініці, треба особливо згадати стерильність. На очах пацієнта персонал клініки розкриває крафт-пакет з інструментом. За бажанням це може бути або одноразовий набір, або багаторазовий стоматологічний інструмент, який згідно з санітарними нормами спочатку пройшов дезінфекцію, а потім цикл обробки в автоклаві з подальшою упаковкою в герметичний пакет.

Ви можете бути спокійні, ваша безпека - в зоні особливої уваги з того моменту, як наш адміністратор зробив позначку про те, що належить пролікувати пацієнтку, яка готується стати матір'ю.

Вагітна жінка тримає біля животика сердечко

Турбота про ваш комфорт починається з планування візиту до лікаря - за датою створення прийому ми підлаштовуємось під самопочуття вагітної.

Звертайтеся до нашого спеціалісту. У клініці до найдрібніших деталей відпрацьований регламент лікування пацієнтів, які належать до групи ризику. Зокрема, ми чітко знаємо, як зробити візит пацієнтки в період вагітності максимально коротким, а необхідне лікування - ефективним і безпечним.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜