+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Пульпіт і періодонтит. Лікування в Вінниці

Турбує сильний біль в зубі, що не вщухає? Він може бути наслідком розвитку пульпіту. Не зволікайте з цією проблемою і зверніться по кваліфіковану допомогу в стоматологічну клініку в Вінниці - «Stomaline»!

Що таке пульпіт

Пульпітом називають розвиток інфекційно-запального процесу в судинно-нервовому пучку (пульпі), розташованому в коронковій і кореневій частинах зуба. Пульпа має безліч кровоносних судин і нервових закінчень. Розвиток запалення в її тканинах може провокувати поширення інфекційного процесу на прилеглі тканини.

Пульпіт верхнього моляру на рентгенівському знімку
Пульпіт верхнього моляру на рентгенівському знімку

Причини розвитку пульпіту

Пульпіт зуба найчастіше розвивається через каріозне ураження, проникнення патогенних мікроорганізмів у пульпу зуба і вимагає грамотного стоматологічного лікування. Запальний процес у пульпі може виникати також через травми, перелом зуба, неякісне препарування і помилки при лікуванні карієсу.

Допомога при пульпіті і супроводжуючому його гострому болю полягає в повноцінному лікуванні, яке відповідає міжнародним стандартам безпеки і якості.

Якими симптомами супроводжується пульпіт зуба?

Клінічна картина залежить від виду пульпіту, тривалості розвитку запального процесу й індивідуальних особливостей пацієнта. Пульпіти прийнято класифікувати на хронічні (гіпертрофічні, конкрементозні й ін.) і гострі (серозні, гнійні). При розвитку карієсу бактеріальна мікрофлора проникає всередину зуба і викликає розвиток гострого місцевого запалення з характерними симптомами:

  • Сильний зубний біль, що іррадіює в скроневу частину, шию, очниці; больовий напад зазвичай виникає в нічний час доби, носить епізодичний характер, може спонтанно виникати і зникати.
  • Підвищення чутливості зубної емалі на хімічні й термічні подразники.

На відміну від хронічного карієсу, біль при пульпіті довго не зникає, навіть якщо усунути провокуючий його фактор. Гострий перебіг захворювання зазвичай змушує пацієнта якомога швидше звернутися в стоматологічну клініку. Якщо цього не відбувається, то починає утворюватися гнійний ексудат, в такому випадку пульпіт протікає з більш вираженим болем, викликаним переповненням пульпарної камери гнійно-некротичним вмістом.

Якщо пацієнт тривалий час не звертається за стоматологічною допомогою, то може розвинутися хронічна форма пульпіту. Вона протікає зі стертою симптоматикою. Хвороба періодично загострюється, супроводжуючись ниючими, неприємними відчуттями і загальним нездужанням. Хронічний пульпіт - це, як правило, результат ускладнення гострого запального процесу в пульпі.

Найпоширенішими формами хронічного пульпіту є:

  • Фіброзний пульпіт: розростання фіброзної тканини в пульпарній камері.
  • Конкрементозний пульпіт: поява мінеральних наростів у пульпі і здавлювання цими конкрементами нервових закінчень; при конкрементозному пульпіті біль виникає під час зміни положення тіла, занять спортом і при різких рухах.
  • Гангренозний пульпіт: рясне розм'якшення дентину, гнильне запалення. У багатьох пацієнтів з цією формою пульпіту спостерігається ураження періодонта.

При найбільш поширеній - фіброзній формі пульпіту зазвичай переважають скарги на ниючий біль у зубі, частіше від холодного, він відразу не проходить при усуненні подразника.

У нашій клініці конкрементозні, гіпертрофічні і будь-які форми гострого або хронічного пульпіту лікують з використанням новітніх технологій.

Лікування пульпіту

Лікування пульпіту в клініці Stomaline

Лікування пульпіту передбачає препарування каріозної порожнини, механічну і медикаментозну обробку та пломбування кореневих каналів під ретельним контролем рентгенодіагностики та апекслокатора. У стінах нашої клініки пацієнтам надаються якісні послуги стоматологів.

Що таке періодонтит

Періодонтит - це інфекційно-запальне ураження зв'язкового апарату зуба - періодонта. В результаті розвитку даного захворювання виникає гнійний процес в області верхівки кореня зуба з розвитком апікального абсцесу.

Ураження періодонта супроводжується болем і сильним набряком ясен. Такі симптоми негайно повинні привести пацієнта до стоматолога.

Хронічний гранулематозний періодонтит
На рентгенівському знімку хронічний гранулематозний періодонтит 46, 47 зубів, що виник в результаті неадекватного ендодонтичного лікування, недопломбованих коренів зубів. Стрілочками показані гранульоми на верхівках коренів.

Причини розвитку періодонтиту:

  • проникнення інфекції за корінь зуба при пульпіті;
  • неякісне лікування пульпіту;
  • травматичне пошкодження зуба.

Принципи лікування періодонтиту

Лікування періодонтиту проводиться в залежності від стадії хвороби і ступеня розвитку запалення. Чим раніше пацієнт звертається за допомогою, тим легше буде усунути запальний процес. Принципи лікування гострого і хронічного періодонтиту в цілому схожі.

Гостра форма хвороби характеризується вираженими проявами: сильним болем, набряком тканин, головними болями. Хронічний періодонтит може протікати безсимптомно, що призводить до запізнілого лікування і розвитку ускладнень.

Ознайомитися з цінами можна тут. Всі лікувальні заходи проводяться за європейським протоколом на високому професійному рівні, з використанням сучасних нікель-титанових інструментів і пломбувальних матеріалів. Для діагностики і контролю лікування використовується рентгенографія і комп'ютерна томографія.

За необхідності, в складних випадках, лікування ускладненого карієсу може відбуватися за 2 або 3 відвідування.

На сайті нашої клініки ви можете ознайомитися з переліком послуг, що надаються фахівцями клініки «Stomaline», записатися на консультацію, дізнатися про діючі знижки та про проведення лікувальних процедур.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜