+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Невідкладна допомога при гострому зубному болю

У дівчини сильно болить зуб

Від зубного болю, який може зненацька з’явитися в найбільш незручний для цього момент (святковий день або під час гірського походу), ніхто не застрахований. Якщо за станом своїх зубів ще можна ретельно доглядати та бувати у лікаря хоча б раз на рік, то зі зламаним зубом або загубленою пломбою нічого не вдієш. То що ж можна зробити, коли нестерпний зубний біль з’явився, а стоматологи не в зоні досяжності?

Причини виникнення зубного болю

Найвірогідніше, що у вашій ситуації ви маєте справу з якимось із нижче вказаних пунктів:

 1. Утворилося запалення внаслідок проникнення інфекції – періодонтит.
 2. Початкові непомітні стадії появи карієсу почали прогресувати, що призвело до виникнення больових відчуттів.
 3. При дотиках до ясен або зубів пульсуючий біль характеризується посиленням, можливе розхитування зубів та запалення ясен – пародонтит.
 4. Біль, що раптово виник, переважно в нічний час доби та відчувається у скронях або в ділянці вуха – це ознаки запалення пульпи – пульпіту.
 5. Загострилося відчуття чутливості зубів внаслідок тріщин зубної емалі та стоншення її поверхневого шару.

Як зменшити біль?

Основними порадами за такої ситуації являються наступні:

 • При появі зубного дискомфорту рекомендується почистити зуби та утриматися від вживання їжі, адже остання може в рази посилити больові відчуття та сприяти поширенню інфекції в ротовій порожнині.
 • Допоможе також полоскання теплим гіпертонічним розчином. Його складовими виступають чайна ложка солі та соди, 6-7 крапель йоду (якщо немає алергії на нього), які додають в 200 мл теплої кип’яченої води. Це дозволить зменшити кількість бактерій на хворому зубі та вимиє рештки їжі. Якщо причина була саме в залишках їжі, що подразнювали ясна між зубами, тоді полегшення буде відчутним у найкоротший час: стихне біль та спаде набряк. Коли ж має місце пульпіт чи періодонтит – настання послаблюючого біль ефекту буде повільнішим, а іноді й мало помітним.
 • Уникайте лежачого положення, адже за таких умов посилюється кровообіг, в тому числі в навколозубних тканинах. Це призводить до посилення на них тиску та наростання больових відчуттів. Крім того, не варто спати на боці з хворобливим зубом.
 • Можуть допомогти протизапальні та знеболюючі препарати. Їх вживають внутрішньо або кладуть на вразливе місце подрібненими, прикривши ватою.

Важливе застереження: будь-який метод – від таблеток до “народних рецептів” часом справді здатен допомогти як применшити біль, так і позбутися від нього на день чи довший період. Проте варто пам’ятати, що подібні заходи являються тимчасовим рішенням, незалежно від сили рятівних властивостей. Їхнє призначення – вгамувати особливо різкі напади зубного болю, щоб дати людині час та можливість звернутися до стоматологічної клініки, де вже професіонал надасть справжнє лікування та усуне проблему раз і назавжди.

Як правильно полоскати рота

Щоб досягти максимально дієвого результату від процедури полоскання, її необхідно здійснювати, дотримуючись кількох важливих рекомендацій:

 1. Слідкуйте, щоб температура розчину не перевищувала діапазон 26-45 градусів тепла. Гаряча рідина здатна як мінімум обпекти слизову оболонку ротової порожнини. Поєднання ж багаторазовості полоскань і гарячої температури розчину може призвести до нових ускладнень.
 2. Практика періодичних полоскань ефективніша за разову процедуру. Свіжий розчин допоможе знезаражувати хворий зуб. Орієнтовно варто повторювати полоскання не частіше одного разу за півтори години, а середня тривалість полоскань має складати 10-15 хвилин.
 3. Забудьте про намагання нагріти місце, де болить хворий зуб, ззовні. Це здатне призвести до розпухання щоки, але жодним чином не допоможе полегшити чи припинити біль.

Стоматологічна клініка “Stomaline”у Вінниці

Якщо ж ви перебуваєте в межах доступності лікарні та стоматології, тоді радимо негайно навідатися до лікаря, щоб не короткочасно усунути неприємні симптоми, а остаточно вилікувати зуби та повернути собі радість життя, сну і харчування. Записуйтесь на сайті, телефонуйте для запису на прийом у робочий час або замовляйте зворотний дзвінок на сайті. Адміністратор вам обов'язково зателефонує і повідомить про найближчий вільний час для відвідування клініки.

Додатковою приємністю для кожного пацієнта виступає унікальна послуга з проведення професійної консультації. Профілактичний огляд у фахівця допоможе своєчасно виявити можливі захворювання та усунути їх у найшвидший і безболісний спосіб. Позбавте себе від перспективи терпіння непотрібного зубного болю та можливих ускладнень, завітавши на прийом до нашої стоматологічної клініки.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜