+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Лікування каналів зуба в Вінниці

Пацієнтці клініки Stomaline надягають окуляри

Внутрішні тканини зуба часто піддаються ураженню запальним процесом, що може вимагати екстреної стоматологічної допомоги. Збереження здоров'я зубів і краси усмішки - основне завдання сучасної стоматології. Але деякі інфекційно-запальні захворювання схильні вражати внутрішні тканини зуба (пульпу). В такому випадку пацієнту необхідні ендодонтичні заходи - лікування кореневих каналів зубів.

Основною причиною запалення судинно-нервового пучка зуба (пульпи) є карієс. Патогенні мікроорганізми, які проникають всередину нього через пошкоджені емаль і дентин, викликають явний запальний процес пульпи - пульпіт. Це захворювання супроводжується приступоподібним болем, що посилюється в нічний час доби, і вимагає поетапного лікування. Найчастіше страждають ускладненим карієсом - пульпітом або періодонтитом ті, хто вчасно не запломбував зуб при карієсі і належним чином не дотримується гігієни порожнини рота.

Показання до проведення ендодонтичного лікування:

  • характерний больовий напад;
  • зміна кольору зуба;
  • висока чутливість зубів, викликана значним оголенням кореня зуба при захворюваннях пародонту;
  • періодонтит;
  • оголення пульпи в процесі лікування карієсу;
  • травма зуба, що супроводжується розривом судинно-нервового пучка;
  • некроз пульпи зуба.

Потрапляння патогенних мікроорганізмів всередину зуба - тривожна ознака. Інфекція з часом може поширитися на розташовані поруч тканини, провокуючи розвиток періодонтиту, остеомієліту і привести до втрати зуба. Тому при появі ознак ураження пульпи необхідно якомога швидше записатися на прийом до стоматолога-ендодонтиста і пройти лікування кореневих каналів.

Лікування каналів зуба в стоматологічній клініці «Stomaline»

Пацієнти з інфікуванням пульпи проходять ретельну діагностику з використанням високоінформативних методів дослідження. Далі лікарі проводять ендодонтичне лікування кореневих каналів.

Воно включає:

  1. Якісне знеболення. Сучасні препарати для анестезії виключають можливість виникнення больових відчуттів під час проведення лікування каналів зуба.
  2. Усунення тканин, уражених каріозним процесом. Стоматолог відсікає бором зруйновані частини зуба, розробляє пульпову камеру, відкриваючи доступ до кореневих каналів. Цей етап є одним із найбільш важливих в лікуванні каналів зуба, оскільки він забезпечує якісну візуалізацію робочої зони й усунення уражених карієсом ділянок.
  3. Використання кофердама або рабердама (латексної завіси) для ізоляції ураженого зуба від слини. Під час лікування кореневих каналів разом зі слиною всередину пульпи можуть потрапляти хвороботворні мікроорганізми. Ізолююче полотно з латексу запобігає цьому.
  4. Видалення пульпи. Ендодонтичне лікування на цьому етапі включає екстракцію пульпи за допомогою спеціального інструмента.
  5. Точне детальне вивчення і вимірювання протяжності кожного кореневого каналу. Це один із найбільш значущих моментів ендодонтичного лікування кореневих каналів зуба. Пломбувальний матеріал повинен заповнювати весь корінь - до самої верхівки. В іншому випадку можуть виникати ускладнення (кісти, періодонтит, біль). У кожен кореневий канал вводиться К-файл, який має зв'язок з апекслокатором. Коли інструмент досягає верхівки кореня зуба, то на моніторі пристрою з'являється відповідний сигнал. Якщо необхідно - проводиться рентгенівський знімок.
  6. Розширення каналів. На цьому етапі ендодонтичного лікування механічним шляхом знімають інфікований внутрішній шар дентину кореневого каналу, розширюючи його достатньою мірою для проведення якісного пломбування. Лікування каналів зубів у клініці в Вінниці проводиться під мікроскопом. Завдяки новітньому обладнанню вдається виявляти початкові стадії формування карієсу, побачити приховані каріозні порожнини, знаходити дрібні тріщини в зубах і максимально точно проводити потрібні маніпуляції.
  7. Медикаментозна обробка кореневих каналів і, за показами, заповнення тимчасовим пломбувальним матеріалом з антисептичною або гемостатичною метою.
  8. При наявності тимчасового пломбування кореневого каналу на наступному прийомі стоматолог додатково обробляє і промиває антисептиком кореневий канал.
  9. Пломбування каналів проводиться після попереднього просушування спеціальними штифтами з целюлози. Після цього роблять рентгенівський знімок зуба для того, щоб упевнитися, що кожен канал запломбований до самої верхівки кореня.
Ендодонтичне лікування зуба, рентген-знімок після лікування
Основним критерієм якісного ендодонтичного лікування є адекватно оброблені і повністю запломбовані кореневі канали.

У клініці "Stomaline" ендодонтичне лікування проводять стоматологи з великим досвідом роботи. Вони використовують мікроскоп, сучасні інструменти, пломбувальні матеріали і медикаментозні препарати. Неодмінною умовою роботи фахівців є дотримання правил асептики й антисептики.

На сайті ви знайдете всі координати для зв'язку з консультантами клініки, форму запису на консультацію та актуальну детальну інформацію. Телефонуйте і приходьте - професійні стоматологи «Stomaline» зроблять все можливе, щоб повернути здоров'я вашим зубам.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜