Видалення зуба у Вінниці
Кожна людина протягом життя стикається з потребою видалити зуб. Цю найпоширенішу в світі операцію виконують у випадку, коли методом клінічного лікування не можна зберегти цілісність зубного ряду.
Видалення зуба відбувається безболісно, в стерильних умовах хірургічного кабінету. А для відновлення зубного ряду в подальшому використовують мостовидні протези або імплантати.
Особливості проведення операції
Видалення може виконуватися в екстреному або плановому порядку, залежно від показів. У разі гострого гнійного запалення, яке поширюється на кістку, виникнення флегмони, синуситу, лімфаденіту, а також при сильному зубному болю, що не підлягають лікуванню, виконується екстрене видалення. Таким же показом виступає поздовжній перелом коронкової частини зуба з оголенням пульпи, причому пломбування або ортопедичне лікування неможливі.
Планове видалення лікар може рекомендувати:
- якщо зберегти зруйнований зуб не вдається;
- при третьому ступені рухливості зуба;
- коли зуби мудрості знаходяться в атиповому положенні, ускладнюють прийом їжі, мовлення, травмують слизову;
- при переломі кореня;
- для ортодонтичного і ортопедичного лікування за потреби;
- повторне невдале лікування хронічного періодонтиту або кісти зуба.
Відразу після планового видалення зуба можливо зробити імплантацію. Тому перед тим як позбутися хворого кореня, слід відвідати стоматолога, обговорити можливість одномоментної імплантації і підібрати відповідний імплант.
Бажано за 3 дні до планового видалення відвідати клініку і провести гігієнічну чистку зубів, зняти зубні відкладення, щоб після видалення швидше зажила лунка.
Не рекомендовано видаляти зуб, якщо у пацієнта гостре інфекційне захворювання, гіпертонія, інфаркт міокарда або інше супутнє захворювання в стадії загострення. Також не можна проводити операцію в першому і третьому триместрах вагітності, в період менструації. Погане згортання крові або застосування препаратів, які знижують згортання крові, також виступають протипоказами.
Стоматолог ніколи не починає роботу без попередньої діагностики. За допомогою рентгена визначають: скільки коренів має зуб, яка їхня довжина і форма, як зуб розташований в ряду. Зважаючи на всі фактори, лікар усуває зуб.
Наступний етап процедури - анестезія. Операція відбувається під місцевим знеболенням. У будь-якому випадку пацієнт не повинен відчувати болю під час видалення зуба.
У клініці Стомалайн для анестезії використовують препарати артикаїнового ряду, які практично не дають алергічних реакцій. За необхідності лікар робить пробу, якщо медикамент використовується для когось вперше. Індивідуальний підхід - до алергіків, вагітних жінок, пацієнтів юного і похилого віку.
Для маніпуляцій використовують стерильні стоматологічні інструменти. Лікар видаляє всі частини зуба і перевіряє лунку на наявність осколків. Після процедури пацієнт деякий час залишається в кріслі для запобігання кровотечі.
Рекомендації після видалення
Щоб уникнути побічних ефектів, після стоматологічної процедури потрібно утриматися від прийому їжі протягом 2-3 годин. Не можна вживати гаряче, переохолоджуватися, палити, вживати алкоголь у першу добу після операції. Також небажані фізичні навантаження. Ні в якому разі не слід полоскати рот, оскільки можна порушити кров'яний згусток, який загоює рану.
Обов'язково потрібно звернутися до стоматолога-хірурга, якщо з'явилися такі симптоми, як підвищення температури, неприємний запах із рота, сильний біль в лунці через 2-3 дні після видалення.
Вартість послуги
Пацієнти, які звертаються в клініку Стомалайн, переконалися, що тут надають якісні послуги за доступною ціною.
Ціна простого видалення зуба - 400 грн. Вартість послуги збільшується, якщо доводиться видаляти зуб мудрості або застосовувати додаткові процедури, наприклад, ушивати лунку для якнайшвидшого загоєння.
Видалення зуба в нашій клініці відбувається безболісно і без черги, за попереднім записом. Записатися на консультацію можна за телефоном або залишивши заявку на сайті.