+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Безболісне видалення зубів: етапи маніпуляцій, поради лікаря

Принцип роботи клініки Stomaline - максимальне збереження природних зубів пацієнтів. У пріоритеті - спочатку консервативне лікування, але, якщо це в силу складності ситуації стає неможливим, а подальше затягування може нашкодити людині, тоді лікар просто зобов'язаний приступити до видалення зуба.

Серед основних випадків обов'язкового видалення виділяють:

  • наявність надкомплектної зубної аномалії;
  • крайні стадії пародонтозу і пародонтиту;
  • безрезультатність лікування гнійного запального процесу в пародонті;
  • зуби, які повністю або частково не прорізалися та викликали запалення;
  • поздовжні переломи і сильно зруйновані коронкові частини зуба.

Залежно від характеристик кожного конкретного випадку буває як екстрене втручання стоматолога, так і планове. Зуби мудрості не слід видаляти просто так: тільки після ретельного огляду та досліджень, а також при наявності ряду показань (зуби травмують щоку або викликають хронічне запалення) лікар буде рекомендувати провести подібну операцію.

Видалення зуба

Видалення зуба в умовах сучасної клініки - це стандартна процедура, яку проводить фахівець із застосуванням місцевого знеболення.

  • Пацієнту гарантовано забезпечується місцева анестезія, наприклад, ультракаїн - добре справляється з функцією знеболювання і без побічних дій в більшості випадків. Крім того, застосування ароматних гелів або заморожуючих спреїв дозволяє позбутися неприємних відчуттів, починаючи з етапу введення анестезії.
  • Професіоналізм лікаря - це запорука безпеки всієї процедури. Досвідчений стоматолог здійснює видалення зуба, мінімально пошкоджуючи сусідні тканини. Щоб усунути ризики післяопераційних ускладнень, лікарі роблять докладні і системні дослідження стану пацієнта. Останні досягнення кісткової пластики допомагають попередити кісткові дефекти в місцях видалення зубів.
  • Час самої процедури може зайняти як кілька хвилин, так і кілька годин - це визначається складністю і занедбаністю кожного окремого випадку. У першому варіанті мова йде про просте видалення зуба, а в другому - про складну маніпуляцію.
  • Важливою складовою комфортного самопочуття пацієнта є ввічливість персоналу і лікарів, їх вміння відвернути увагу людини, щоб та не хвилювалася даремно, - як за допомогою бесіди, так і за допомогою музики або телевізора.

Фахівці проведуть всі операції в повній відповідності з міжнародними протоколами лікування, забезпечать пацієнтам комфорт під час процедур, нормальне самопочуття в післяопераційний період і повноцінно підготують до подальшого протезування.

Підготовчий етап

Рентген хворого зуба, що підлягає видаленню

Пацієнту потрібно повідомити лікаря щодо всього переліку прийнятих ним медикаментів (за рецептом і без) - це дозволить не допустити ризику ускладнень в майбутньому. Повнота таких відомостей прямо визначає успішність проведення операції з видалення зубів.

Також стоматолог попросить пацієнта пройти обстеження (рентген), порекомендує зробити алергологічні проби на місцеві анестетики. Наприклад, це можуть бути випадки, коли у людини бронхіальна астма чи схильність до алергії.

Основна процедура

Просте видалення має місце при порівняно збережених зубах, які добре проглядаються над яснами. Вся операція вимагає виключно місцевої анестезії. Класичним прикладом такого випадку є видалення молочних зубів.

Втручання необхідне при вкрай зруйнованих зубах або таких, що не прорізалися. Це включає в себе видалення частин кореня і коренів в цілому, підрізання тканин ясен з метою оголити зуб, розколювання зуба на частини. Якщо це виправдано складністю операції - застосовується загальний наркоз.

Метод ультразвуку

Дана технологія вважається найбільш революційною і зручною в стоматології, але є додатковим методом класичного видалення. Лікарю можна зручно працювати навіть у важкодоступних ділянках ротової порожнини. І все це відбувається з меншим травмуванням прилеглих тканин. Спеціальна указка обережно відсікає тканини. Кожен розріз виходить максимально точним, а хвилі ультразвуку дбайливо справляються з твердими тканинами.

Післяопераційний етап

Після видалення прикладіть холодний компрес

Якщо після завершення процедури видалення потрібно накласти один чи кілька швів, лікар обов'язково повідомить про це пацієнту. Через два-три дні пацієнту потрібно буде повернутися в клініку, щоб зняти шви.

Видалення зуба природно супроводжується кровотечею, тому стоматолог попросить пацієнта зберігати в роті лікувальний тампон, покликаний прискорити згортання крові. Також іноді може візуально спостерігатися легкий набряк.

Прикладаючи холодні компреси протягом двох годин після видалення, можна зменшити набряк ясен. Боротися з болем допоможе протизапальний препарат, який порадить лікар. Рекомендації щодо меню на найближчі дні слід обговорити з лікарем.

Записуйтеся на консультацію в клініку Stomaline, щоб перевірити стан своїх зубів і вчасно провести професійне лікування.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜