Коронка на зуб у Вінниці
Стоматологічна клініка “Стомалайн” пропонує декілька варіантів протезування зубів коронками. Дізнайтеся думку експертів із перших вуст!
Коронки стоматологічні - штучні конструкції для відновлення і захисту зубів, зруйнованих карієсом, відновлення жувальної функції та забезпечення естетичного зовнішнього вигляду. Коронки являють собою "ковпачки", виконані у вигляді виступаючої за лінію ясен верхньої частини зуба, створюють його зовнішню імітацію.
Вони призначені для відновлення таких параметрів, як:
- форма та об'єм зубів;
- міцність;
- поліпшення естетики зубного ряду.
Встановлення коронок та їх фіксація дозволяє повністю приховати поверхневу частину зуба і зону нижче лінії ясен. Найпоширенішими випадками, при яких показано протезування коронками, є значне руйнування твердих тканин зуба і зміна його кольору.
Виготовлення та фіксація коронки на зуб
Фіксація коронки на зуб відбувається на фінальному етапі протезування, перед яким проводять підготовчі етапи протягом кількох візитів до лікаря.
На початку, після візуального обстеження й аналізу рентгенівських знімків, планують підготовчі заходи. Проводять лікування зубів і, за необхідності, їх депульпування або ендодонтичне лікування - видалення нервів з подальшим пломбуванням кореневих каналів і відновлення коронкової частини зуба фотокомпозитом. Якщо є необхідність, зуб зміцнюють скловолоконним або анкерним штифтом.
При значному руйнуванні коронкової частини зуба, її відновлюють металевою або цирконієвою куксовою вкладкою. Така конструкція забезпечує надійну і міцну основу під коронку. Її виготовляють лабораторним способом та фіксують в корені зуба на цемент.
Наступний етап - препарування і зняття відбитків. Коронкову частину зуба обточують під певним кутом на товщину коронки, а прилеглу частину ясен витискають від прикореневої ділянки зуба спеціальною ниткою для кращої візуалізації. З підготовленого зуба знімають відбиток для подальшої передачі в зуботехнічну лабораторію і виготовлення як постійної коронки на зуб, так і тимчасової. Тимчасова коронка виготовляється швидко і фіксується на зуб у день зняття відбитків на весь період протезування. Коли готова коронка повертається з лабораторії, її міцно фіксують на зуб спеціальним цементом.
Зверніть увагу! Проведення стоматологічних процедур, пов'язаних із протезуванням зубів коронками, проводиться поетапно в декілька відвідувань. До роботи залучаються фахівці зубо-технічної лабораторії, а сам процес займе кілька днів.
Як підібрати зубну коронку?
Сучасна стоматологічна практика використовує різноманітні матеріали для виготовлення зубних коронок. За медичними показами і рішенням пацієнта вибір роблять на користь металокерамічної або безметалової коронок.
Металокерамічна коронка. Цей варіант поєднує такі характеристики як міцність і природний зовнішній вигляд зуба. Внутрішній ковпачок коронки виконується з металу, він зовні облицьовується керамічною масою, що імітує колір і форму зуба. Коронки з металокераміки мають задовільну естетику. Проте вони поступаються суцільнокерамічним коронкам, бо не заломлюють світло, яке потрапляє на зуби, як безметалеві коронки або натуральні зуби, а відбивають його. Це робить коронки помітними за певних умов освітлення. Інший недолік проявляється з часом, коли в результаті рецесії ясен може виднітися металевий край коронки. Але найбільш суттєвим недоліком металокерамічних коронок є те, що під них проводиться досить інтенсивне препарування зубів, у зв'язку з чим у більшості випадків доводиться з них видаляти нерви, депульпувати. Виходячи з цього, ми вважаємо найбільш сучасним видом протезування безметалеві, суцільнокерамічні коронки.
Коронка з діоксиду цирконію. Має виняткову міцність, чим перевершує металокерамічні коронки, та добрі оптичні властивості, зумовлені відсутністю непрозорих металевих фрагментів. Перевагою є висока точність виготовлення, яка в сукупності з характеристиками міцності й естетичними властивостями робить цирконієву коронку варіантом вибору при естетичному протезуванні жувальної групи зубів.
Суцільнокерамічна коронка має привабливий зовнішній вигляд і надміцну адгезивну фіксацію. Удосконалення технології наблизило суцільнокерамічні коронки до природнього вигляду зуба і наділило їх оптимальною міцністю. Маючи чудові оптичні властивості, вони є ідеальним варіантом для відновлення естетики фронтальних (передніх) зубів.
Коронки на передні зуби
Які існують різновиди коронок для передніх зубів, як вибрати для себе найкращий варіант і визначитися з цінами на зубні коронки?
Коли неможливо або недоцільно відновити зовнішній вигляд і функцію переднього зуба художньою реставрацією з фотокомпозиту або за допомогою вініра, фахівці рекомендують коронку.
Тож якому різновиду зубних коронок віддати перевагу? Варто дорожче заплатити і зробити сучасну суцільнокерамічну коронку чи обмежитися варіантом металокераміки?
Металокерамічна коронка протягом кількох десятиліть застосовується при протезуванні передньої групи зубів як у вигляді одиночних коронок, так і при відсутності одного або декількох зубів. Її естетичний вигляд досить прийнятний, але не ідеальний. При виготовленні таких коронок в якості матеріалу використовують поєднання кераміки з металом, що надає їм додаткову міцність.
Керамічна коронка може бути виконана як із суцільної кераміки, так і на основі з діоксиду цирконію. У своїй роботі ми віддаємо перевагу суцільнокерамічним коронкам. У порівнянні з металокерамікою вони мають високу міцність, поєднану з зовнішньою ідентичністю до натурального зуба, і високу точність виготовлення.
Технологію виробництва керамічних коронок уже встигли відпрацювати багато зуботехнічних лабораторій та клінік у Вінниці. Пацієнт має можливість вибору, орієнтуючись на якість і стабільний результат при протезуванні поодиноких зубів та зубних рядів.
Процес виготовлення коронок з кераміки, що мають безумовну надійність і відмінну естетику, вимагає використання дорогої техніки і високої кваліфікації персоналу клініки. Ця група факторів впливає на формування ціни коронок на передні зуби.
У нашій клініці можемо запропонувати усі існуючі варіанти протезування металокерамічними і безметалевими коронками, що забезпечує
- надійний і довготривалий результат протезування;
- задоволення запитів найбільш вимогливого пацієнта;
- відновлення не тільки функції, але й естетики усмішки на довгі роки.