+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Встановлення діагнозу і лікування стоматиту у Вінниці

Турбують білі плями або пухирці на слизовій рота? Все це - ознаки стоматиту. Сьогодні існує безліч ефективних методів лікування, які допоможуть швидко і назавжди забути про цю проблему.

Візит до стоматолога може бути необхідний не тільки через проблеми з зубами. Захворювання слизової оболонки порожнини рота також є вагомою причиною звернення за стоматологічною допомогою. Особливо часто серед стоматологічних захворювань зустрічається стоматит. Це узагальнена назва станів, пов'язаних із запаленням слизової оболонки порожнини рота.

Причини стоматиту

Найбільш частою причиною стоматиту є механічне пошкодження. Це може бути прикус, подряпина від необережного поводження з зубною щіткою, травма від протеза, гострих країв зуба та інших предметів.

Крім того, має значення емоційний стан людини. Всім відомо, що при частих стресах підвищується сприйнятливість до вірусів і бактерій. До того ж слід зазначити алергічну настороженість, нестачу вітамінів і мікроелементів, гормональні порушення та інші причини. Але найголовнішим провокуючим фактором є інфекційний збудник. Це може бути вірус, бактерія або грибок. Тільки знаючи причину, можна зрозуміти, як лікувати стоматит у роті.

Гострий герпетичний стоматит
Гострий герпетичний стоматит

Симптоми стоматиту

Форма стоматиту визначає його симптоматику. Водночас можна виділити основні ознаки захворювання. Насамперед це виразки. Вони утворюються на слизовій оболонці порожнини рота. При цьому найчастіше відзначається наступна локалізація: під язиком, на внутрішній стороні щік, м'якому піднебінні і в районі мигдалин. Герпетичний стоматит найчастіше захоплює слизову губ, але може поширюватися на слизову оболонку рота і шкіру обличчя.

При початковій стадії на слизовій утворюється червона пляма. Далі з'являється припухлість, що супроводжується поколюванням і болем. На наступній стадії формується виразковий дефект. Він має рівні краї, в центрі покритий нальотом білого або сірого кольору, слизова навколо гіперемована.

Тривалість захворювання складає від 5 до 20 днів залежно від форми. Тривалим перебігом характеризується герпетичний стоматит. Імунітет після перенесеного стоматиту не формується. Нові висипання можуть виникати відразу після одужання й епітелізації виразок. Іноді вони змінюють інші. Так тривалість захворювання збільшується до декількох місяців.

Лікування стоматиту

Лікування стоматиту підбирається залежно від форми захворювання.

Існують загальні рекомендації, яких слід дотримуватися:

  1. Негайно необхідно ізолювати хворого.
  2. Засоби гігієни та посуд повинні бути індивідуальними.
  3. Порожнину рота слід утримувати в чистоті. Дорослі можуть використовувати полоскання, а дітям можна протирати порожнину рота серветками з ксилітом. Для зменшення больового синдрому підійдуть засоби, що використовуються при прорізуванні зубів у дітей.

Лікування кандидозного стоматиту проводиться з використанням протигрибкових препаратів, найчастіше для цих цілей підійдуть препарати місцевої дії. Крім того, слід полоскати рот розчином соди, оскільки створення лужного середовища згубно позначається на грибках. Класичний метод лікування стоматиту, викликаного грибками, - це обробка метиленовим синім. Дану процедуру проводять у кабінеті стоматолога або в домашніх умовах. Також використовують більш сучасні препарати за рекомендаціями лікаря.

Можуть знадобитися жарознижуючі засоби, вітаміни і препарати, які зміцнюють імунітет.

Особливо складно протікає герпетичний стоматит. Він завжди супроводжується підвищенням температури, що змушує використовувати жарознижуючі препарати. При герпетичному стоматиті в порожнині рота, а також на губах з'являються бульбашки, наповнені рідиною, які після розтину утворюють виразки. Вони дуже болючі і довго гояться. Даний вид стоматиту викликаний вірусом, тому лікування зводиться до підвищення імунних сил організму (з цією метою використовується вітамінотерапія та імуномодулятори) і застосування противірусних препаратів, що призначаються місцево й іноді перорально. Для поліпшення регенерації та швидшого загоєння виразок герпетичного стоматиту можуть застосовуватися різні відвари рослин, які мають протизапальну й антисептичну дію.

Лікування афтозного стоматиту, як правило, зводиться до проведення місцевих процедур. Для обробки слизової використовують антисептичні засоби, а також болезаспокійливі. Крім того, обов'язково призначається обстеження травної системи для виключення патологій.

Слід зазначити, що лікування стоматиту у дорослих проходить значно легше, та й симптоми виражені не так яскраво. У дітей же кожний прийом їжі починається з обробки засобами, які зменшують чутливість, адже через біль дитина може відмовлятися від їжі.

Необхідно пам'ятати, що самостійні роздуми про те, як лікувати стоматит у роті, до встановлення точної причини захворювання загрожують наслідками. Тільки кваліфікована допомога дозволить позбутися від проблеми швидко і надовго.

Більш детально дізнатися, як можна вилікувати стоматит у Вінниці, можна, записавшись на консультацію до фахівців нашої клініки.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜