+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Лікування карієсу у Вінниці

З'явилася пляма на зубі? А може, він став шорстким? Тоді вам терміново потрібна консультація фахівця-стоматолога і, можливо, лікування карієсу. А для цього достатньо відвідати нашу клініку у Вінниці.

Зуби людини протягом життя змінюються лише один раз. Саме тому будь-яке порушення їх цілісності є причиною звернення до стоматолога. Але як зрозуміти, що ж саме відбувається з зубами, і чому з'являються їх дефекти? Відповівши на ці питання, можна підібрати заходи профілактики карієсу й інших супутніх патологій.

Першою ознакою порушення цілісності емалі є поява плями і шорсткості. Це не що інше, як карієс - патологічний процес, що супроводжується руйнуванням твердих тканин зуба. Для того, щоб зрозуміти як позбутися від карієсу, потрібно розібратися в механізмі його появи.

Карієс зубів
Карієс, вторинний карієс, реставраційні пломби

Причини виникнення карієсу

Основною причиною захворювання є порушення щільності емалі та дентину під впливом кислот, що виробляються бактеріями в процесі життєдіяльності. Даному процесу сприяють:

  • порушення гігієни порожнини рота;
  • зміна складу слини і її фізичних властивостей (густота);
  • недотримання протоколу лікування й інші фактори.

При цьому слід зазначити, що, наприклад, при порушенні гігієни, коли наліт накопичується більше близько ясна, виникає пришийковий карієс. У той же час недостатньо ретельне видалення уражених тканин при лікуванні зубів може стати причиною виникнення карієсу під пломбою, вторинного карієсу. При цьому, якщо пришийковий карієс видно неозброєним оком, то карієс під пломбою прогресує непомітно. Таким чином, знаючи причини, можна підібрати ефективні заходи профілактики карієсу.

Ознаки захворювання залежать від стадії карієсу, а їх виділяють чотири:

  • Карієс в стадії плями або початковий. Характеризується виникненням світлої або темної плями на емалі. Скарги при цьому відсутні.
  • Поверхневий карієс супроводжується появою порожнини в межах емалі і біллю від солодкого.
  • Середній карієс характеризується появою болю від холодного і солодкого. Порожнина при цьому поширюється на дентин зуба і помітна неозброєним оком, якщо, звичайно, це не карієс під пломбою. Симптоми безпосередньо залежать від розташування дефекту. Якщо пришийковий карієс дуже швидко дає біль на температурні подразники, то карієс під пломбою може абсолютно не турбувати пацієнта. Своєчасне лікування є профілактикою карієсу наступних стадій.
  • Глибокий карієс може стати причиною болю при попаданні їжі. Порожнина при цьому має великі розміри.

Окремо слід відзначити що, наприклад, карієс горбків розвивається досить повільно, в той час як пришийковий карієс за короткий час може ускладнитися пульпітом. Це пов'язано з анатомічною будовою зуба (тонкий емалевий і дентинний шар в області шийки).

Каріозна пляма
Карієс у стадії плями

Діагностика карієсу

Діагностика карієсу полягає в ретельному огляді зубів. Для виявлення прихованих порожнин використовується рентгенографія. Інформативним є застосування маркерів, які здатні забарвити тканини, уражені каріозним процесом, що значно полегшує діагностику. Також даний метод використовується при лікуванні карієсу зубів для визначення якості препарування.

Лікування карієсу

Метод лікування карієсу в клініці «Stomaline» залежить від ступеня ураження. Так, карієс у стадії плями може бути вилікуваний за допомогою ремінералізуючої терапії, тобто без використання бормашини. При появі порожнини, навіть найменшої, з'являється необхідність її препарування та подальшого накладення пломби. Саме тому дуже важливо проводити профілактику карієсу у вигляді регулярних оглядів, які дозволять виявити захворювання на ранній стадії.

А як же позбутися від карієсу при наявності порожнини? В цьому випадку фахівцеві доведеться препарувати її для видалення зруйнованих тканин. Після цього очищену і сформовану порожнину пломбують за допомогою сучасних матеріалів, вибір яких залежить від її глибини і розташування. Так, лікування середнього карієсу проводиться шляхом заповнення порожнини фотополімерним композитом з подальшою полімеризацією, тоді як при глибокому виникає необхідність у застосуванні засобів, що містять кальцій, чинять лікувальну дію на пульпу зуба.

Ціни на лікування карієсу зуба

Вартість лікування карієсу зуба безпосередньо залежить від матеріалів, що використовуються, розміру порожнини і складності роботи. Порожнину в зубі мудрості можна запломбувати склоіономерним цементом, а ось пришийковий карієс краще лікувати з використанням пломб з фотокомпозитів.

Лікування завжди проводиться під анестезією. Але все ж, незважаючи на комфортність процесу, краще заздалегідь дізнатися, як позбавитися від карієсу і уникнути вище зазначених процедур.

Лікар Джулепа Ольга Юріївна лікує пацієнта використовуючи мікроскоп

Пацієнтам рекомендуємо 2 рази в рік звертатися до стоматолога. Також не забувайте стежити за рівнем кальцію в крові, що безпосередньо позначається на стані кісток і зубів.

Не зайвим буде зауважити, що неправильно підібрані засоби гігієни можуть стати причиною захворювань. Так, пришийковий карієс часто спостерігається у людей, що використовують жорсткі зубні щітки. Для того, щоб профілактика карієсу була ефективною, досить звернутися до фахівців, які допоможуть підібрати засоби гігієни, а також навчать ними користуватися.

З подібними питаннями і будь-якими іншими стоматологічними проблемами ви можете звернутися до нас у клініку, де фахівці не тільки проведуть необхідне лікування і протезування зубів, але і навчать як зберегти здоров'я зубощелепної системи на довгі роки.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜