+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Виправлення прикусу у дорослих і дітей в Вінниці

Прикус зубів впливає на жувальну функцію, мовлення, естетику зубів і обличчя. Проблему аномалій прикусу у дітей і дорослих вирішують шляхом своєчасного ортодонтичного лікування.

Неправильним прикусом називають патологічне розташування зубів у верхньому і нижньому зубному ряду, що призводить до порушення функцій зубощелепної системи і до появи відхилень у роботі всього організму людини.

Ортодонтична патологія
На первинному прийомі у ортодонта. Знімок перед постановкою брекетів. Зворотнє різцеве перекриття

Формування прикусу відбувається в дитячому віці. Тому його аномалія вважається дитячою патологією. Ті зміни прикусу, які можемо спостерігати у дорослих, є результатом того, що їм не здійснили своєчасно ортодонтичне лікування.

Проводити виправлення прикусу і неправильного розташування зубів необхідно вчасно, оскільки з віком, коли прикус вже сформований, це стає складніше зробити. Корекція неправильного прикусу у дітей проходить швидше і ефективніше, ніж у дорослих.

Якщо в процес формування патологічного прикусу не втручатися зовсім, можливе виникнення ускладнень:

 1. Порушення росту нижньої і верхньої щелепи.
 2. Утруднення чистки зубів.
 3. Неправильна вимова звуків.
 4. Погіршення дихання.
 5. Хронічні інфекційно-вірусні патології (отити, гайморити, синусити).
 6. Порушення функції скронево-нижньощелепного суглоба.
 7. Неповноцінна робота травного тракту (через порушення якості пережовування їжі).
 8. Виникнення дефектів лицевого скелета.
 9. Розхитування зубів через неправильний розподіл жувального навантаження, аж до розвитку пародонтиту та повної втрати зубів.
 10. Поява міжзубних проміжків.

Причини утворення неправильного прикусу

Основними причинами розвитку неправильного прикусу є генетичні зміни і спадкова схильність. Часто, якщо у батьків виникали подібні проблеми в дитинстві, дитина теж може мати різні ступені патологій змикання щелеп. У дитячому віці відбувається активний розвиток щелеп і формування прикусу. Порушення виникають внаслідок впливу сприятливих факторів:

 • Малоактивне смоктання грудей або годування новонародженого соскою (викликає неправильний або недостатній розвиток щелеп).
 • Звичка дитини спати з іграшкою або кулачком під щокою, смоктати палець чи сторонні предмети.
 • Порушення постави, звичка неправильно тримати голову.
 • Часті вірусні захворювання дихальної системи, в результаті яких деформуються м'які тканини. Дитина постійно тримає рот напіввідкритим, що може негативно відображатися на розвитку і росту щелепи.
 • Ендокринологічні патології.
 • Неповноцінний догляд за молочними зубами, несвоєчасне стоматологічне лікування і передчасне видалення.

Поширені форми неправильного прикусу:

 1. Дистальний прикус - порушення змикання зубних рядів, що проявляється надмірним висуненням верхніх передніх зубів.
 2. Відкритий прикус - патологічне змикання щелеп, при якому з'являється характерна щілина між зубами верхньої та нижньої щелеп.
 3. Мезіальний прикус - патологія, що характеризується таким типом змикання щелеп, при якому нижні різці розташовуються перед верхніми і спостерігається надлишковий ріст нижньої щелепи.
 4. Дистопія - розташування окремих зубів у зубному ряду не на своєму місці.
 5. Глибокий прикус - вид прикусу, при якому верхні різці значно перекривають нижні при змиканні щелеп.
 6. Перехресний прикус - таке змикання щелеп, при якому нижній зубний ряд зсувається в бік.

Виправлення мезіального і глибокого прикусу часто проводять шляхом хірургічного втручання. Настільки складні операції вимагають серйозної підготовки і протипоказані в дитячому віці.

Особливості корекції патологій прикусу

Існує різний підхід до виправлення прикусу у дорослих і дітей. Батьки повинні розуміти, що в дитячому віці подібні порушення коригуються набагато простіше. Дитина менш сором'язлива, ніж, наприклад, підліток, та й лікування знімним ортодонтичним апаратом (пластиною) буде коштувати набагато дешевше, ніж виправлення прикусу брекетами або хірургічним шляхом.

Виправлення прикусу у дитини
Виправлення положення зубів і патології прикусу у дітей ортодонтичним апаратом

Ортодонти стоматологічної клініки в Вінниці "Stomaline" проведуть лікування складної патології прикусу в будь-якому віці. Щоб лікування було успішним, перед його початком проводять ретельну діагностику і виявляють причини виникнення захворювання у дитини, попереджають рецидив після проведеного лікування.

Основними методами діагностики патологічного прикусу є:

 • ортопантомограма;
 • комп'ютерна томографія голови;
 • магнітно-резонансна томографія;
 • рентгенівські знімки;
 • радіовізіографія.

За допомогою сучасних методів дослідження вдається оцінити тяжкість порушення прикусу і визначити тактику лікування для кожного пацієнта. Якщо сприятливими факторами в розвитку неправильного прикусу виступають внутрішні патології і шкідливі звички дітей, здійснюється їх своєчасна корекція. Стоматолог проводить ретельний огляд ротової порожнини, усуває наявні каріозні порожнини, зубний наліт, нежиттєздатні зуби. Якщо пацієнта чекає застосування коригувальних брекет-систем, то перед фіксацією в обов'язковому порядку здійснюється професійна чистка зубів. Це необхідно для того, щоб знизити ймовірність розвитку карієсу і запального процесу в навколозубних тканинах через наявність на зубах мікробного нальоту і каріозних змін.

Основними методами лікування і корекції неправильного прикусу є:

 • корекційні вправи для жувальних м'язів і щелепи;
 • застосування ортодонтичних конструкцій: пластинок, трейнерів, брекет-систем;
 • хірургічне лікування: застосовується при наявності грубих дефектів прикусу, що з'являються ще в дитинстві або в період статевого дозрівання. Часто аномалії прикусу є вродженими патологіями і усуваються хірургічним шляхом.

Для виправлення неправильного прикусу у дитини найчастіше достатньо лікувальної гімнастики або знімних ортодонтичних конструкцій. У період зміни прикусу застосовуються трейнери, що коригують функції жувальних м'язів і виправляють порушення в розвитку кісткової тканини. Подібні апарати використовують по кілька разів на день протягом 40-60 хвилин.

Трейнери допомагають відучити дитину від шкідливої звички смоктати пальці і запобігають прогресуванню патології прикусу. Приділяючи належну увагу цьому безпечному способу виправлення неправильного прикусу до підліткового періоду, ми усуваємо ознаки патології без застосування брекетів і лікування хірургічним шляхом.

Для більш ефективного виправлення прикусу у дорослих і дітей використовують знімні і незнімні ортодонтичні апарати. До знімних відносяться «пластини», які зазвичай застосовують у дитячому віці. Для виправлення прикусу у дорослих використовують брекети.

Сучасні брекет-системи удосконалюються і стають практично непомітними в ротовій порожнині. Вони дають можливість вирівнювати зуби незалежно від віку, забезпечують ефективне виправлення неправильного прикусу у дорослих. Це відбувається завдяки тому, що дуга для брекет-системи зроблена з надміцного сплаву, який володіє так званою "пам'яттю". В основу дуги закладена форма правильного зубного ряду, до якої він буде прагнути на подобі пружини, розширюючи зубний ряд і переміщаючи в нього неправильно розташовані зуби.

Виправлення прикусу у дорослої людини з використанням брекет-системи може зайняти трохи більше часу, ніж у підлітка. Для закріплення результату лікування після зняття брекет-системи показано використання ретейнера - спеціальної конструкції, що запобігає виникненню рецидиву і повернення зубів у попереднє положення.

На нашому сайті ви можете ознайомитися з методиками виправлення прикусу без брекетів і з використанням брекет-систем. Професійні консультанти детально розкажуть про можливості ортодонтії в нашій установі, допоможуть записатися на консультацію.

Наші фахівці досконало володіють техніками сучасного лікування аномалій прикусу, активно впроваджують у свою стоматологічну практику інноваційні ефективні та малоінвазивні методи ортодонтичного лікування.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜