+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Бюгельний протез у Вінниці

Бюгельний протез - спосіб надійного протезування в складних клінічних ситуаціях при відсутності значної кількості зубів. Якщо зубів, які залишилися в роті, недостатньо для протезування мостовидні протезами, бюгельний протез на замках допоможе впоратися з наявними стоматологічними проблемами, створюючи мінімум незручностей.

З роками в організмі людини настають незворотні і неприємні вікові зміни. Одна з них - це поступова втрата зубів, що призводить до суттєвого дискомфорту і сорому. Крім того, втрата одного або декількох зубів може призводити до деформації зубного ряду, коли зуби, що залишилися, змінюють своє положення, розходяться, частіше піддаються впливу карієсу і запальних процесів.

Врятувати ситуацію може тільки протезування, зокрема, бюгельне, як один із найбільш поширених та зручних способів компенсувати функції зубощелепної системи. Бюгельне протезування рекомендується в наступних випадках:

 • В зубному ряду відсутній один зуб або кілька і немає умов для незнімного протезування.
 • Відсутність фронтальних (передніх) або крайніх (останніх молярів) зубів.
 • Протезування при захворюваннях пародонту.
 • При неможливості імплантації зубів.
Бюгельний протез на нижню щелепу з кламерним кріпленням
Бюгельний протез на нижню щелепу з кламерами

Зубні бюгельні протези отримали назву завдяки своїй формі. Перші їхні моделі виконувалися в формі дуги, німецькою мовою «бюгель». Це були умовно-знімні протези, які знімалися тільки для проведення гігієнічних процедур.

Особливістю бюгельних протезів на замках або кламерах є те, що вони розподіляють жувальне навантаження на ясна, піднебіння і сусідні зуби. Це значно розвантажує ослаблений пародонт зубів, що залишилися, продовжуючи їхній ресурс.

Переваги бюгельних зубних протезів

Ортопедична стоматологія пропонує протезування різними конструкціями, але коли відновити втрачені зуби можна тільки умовно-знімним протезуванням, найбільш вдалий варіант - бюгельний протез. При цьому його ціна набагато нижча за імплантаціїю зубів, а переваг набагато більше, ніж незручностей.

До основних переваг такого протезування відносяться:

 • Можливість протезування в умовах складних клінічних ситуацій, коли виключаються інші види протезування.
 • Довговічність використання (від 5 років і більше), міцність.
 • Завдяки замковому кріпленню протези міцно утримуються в ротовій порожнині, при цьому відсутній ризик несподіваного їх випадання під час їжі або при розмові.
 • Не заважають лікуванню пародонтиту.
 • У комплексі заходів, розвантажуючи зв'язковий апарат зубів, запобігають розвитку пародонтиту та пов'язаних із ним розхитування і випадання зубів.
 • Допускається постійне носіння протезів без зняття на ніч, а також можна легко знімати їх при необхідності проведення очищення.
 • Мінімальна вага і незначні розміри конструкцій.
 • Догляд за протезами аналогічний звичайному догляду за зубами, тобто це чистка щіткою із зубною пастою і полоскання після їжі.
 • Практично не подразнюють слизову порожнини рота порівняно з повним знімним протезом, що знижує ризик розвитку протезного стоматиту.
 • Відбувається швидке звикання пацієнтів, без формування неприємних симптомів або блювотних позивів.
 • Не впливають на якість мовлення, забезпечуючи хорошу артикуляцію.
 • Мають естетичний зовнішній вигляд.

З високою оцінкою переваг бюгельного протезування згодні і лікарі, і пацієнти.

Бюгельний протез на верхню щелепу
Бюгельний протез на аттачменах. На фото зображений разом з металокерамічним мостовидним протезом.

Види бюгельних зубних протезів

Всі відмінності бюгельних протезів зводяться до способу їх фіксації щодо зубів. Для утримування протезів використовуються балочні, опорно-утримуючі (кламери) або замкові кріплення (аттачмени).

Кламери - це гачки, за допомогою яких протез утримується на опорних зубах. Такий спосіб стабілізації протеза досить хороший, але має один суттєвий недолік - в ділянці фронтальних зубів кламери іноді бувають помітні при спілкуванні.

Цього недоліку позбавлений ацеталовий бюгельний протез. Кламери в ньому виготовляються не з металу, а з надміцних пластикових матеріалів. Вони мають колір натуральних зубів і абсолютно непомітні навіть при близькому спілкуванні. Ливарна ацеталова пластмаса має високу міцність, не викликає алергічних реакцій або відторгнення. До того ж маса такого протеза набагато менша.

Найбільш практичний і стійкий - це бюгельний протез на замках або аттачменах. Він характеризується більшою естетичністю, надійною фіксацією і стійкістю без функціональних обмежень. Такий протез міцно утримується в ротовій порожнині і довго служить.

Ціна на виготовлення бюгельних зубних протезів у стоматологічній клініці «Stomaline». Відгуки

Деякі пацієнти не наважуються на протезування, вважаючи, що вартість бюгельного протеза занадто висока. В даному випадку ціна повністю виправдовується функціональністю протеза, високою точністю виготовлення, поєднанням матеріалів і кваліфікацією стоматолога-протезиста.

Ціни на бюгельний протез та інші стоматологічні послуги клініки вказані тут. Для початку можна записатися на консультацію. Фахівці порадять, який вид протезування підійде саме вам. Питання про можливість і доцільність даного виду протезування задайте на консультації стоматолога-ортопеда і отримаєте кваліфіковані відповіді.

Професіоналізм персоналу клініки «Stomaline» підтверджений відповідними сертифікатами та відгуками пацієнтів. Відгуки свідчать про високу якість обслуговування.

Записуйтеся по телефону або онлайн, приходьте на консультацію в клініку. Нехай ваша усмішка дарує радість!

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜