+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Безметалеві керамічні коронки і мостовидні протези

Ідеальний колір зубів, правильні форми, відсутність дискомфорту і алергії на матеріали. Це цілком реальні можливості безметалевої кераміки як матеріалу для протезування зубів.

Сучасна стоматологія дозволяє відновити зуби будь-якого ступеня зруйнованості і може зробити усмішку бездоганною за короткий термін. Світлотвердіючі композити, металокерамічні коронки - це та технологія, що використовується вже давно і успішно вирішує питання естетики зубного ряду. Але прогрес не стоїть на місці, і вчора ще нову технологію виготовлення безметалевої кераміки вже сьогодні широко використовують стоматологи в Україні і у Вінниці.

Зубний протез виготовляють з кераміки або діоксиду цирконію, самостійно або з нанесенням керамічної маси, без застосування металевого литого каркаса. Коронки і мостовидні протези, виготовлені за даною технологією, володіють такими якостями як прозорість, міцність, стійкість до стирання. Все це сприятливо позначається на естетиці всієї конструкції і суттєво збільшує термін служби безметалевої кераміки.

Коронки з діоксиду цирконію і суцільної кераміки
Коронки і мостовидні протези з діоксиду цирконію і цільної кераміки

Переваги безметалевої кераміки

Спочатку безметалева кераміка застосовувалася виключно для протезування передніх зубів. Вона не була розрахована на жувальні навантаження. В даний час при виготовленні коронок на зуби, які піддаються підвищеному навантаженню, використовується оксид цирконію. Цей матеріал забезпечує необхідну міцність, що дозволяє виготовляти мостовидні протези і коронки на бічні зуби.

У деяких людей є алергія на метал, що робить проблематичним використання металевих коронок, а також металокераміки і металопластмаси. Алергія проявляється набряком і почервонінням ясна в місці контакту з металом. Вихід із ситуації - у використанні безметалевої кераміки, яка не викликає побічні алергічні реакції за рахунок відсутності металевих елементів у конструкції.

Завдяки матеріалам, що використовуються, можна досягти натурального блиску штучних зубів. Крім того, готові коронки володіють такою ж здатністю віддзеркалення, як і натуральна емаль, а відсутність металевого каркаса дозволяє отримати потрібну глибину кольору.

Безметалева кераміка
Порівняння оптичних властивостей металокераміки і безметалевої кераміки

Конструкції виготовляють у зуботехнічній лабораторії. Вони ідеально імітують зуб, а це повністю виключає дискомфорт після протезування.

Таким чином, застосування даної технології дозволяє відновлювати зуби, досягаючи максимуму естетики живих зубів. Навіть якщо були сильно зруйновані зуби, протези витримують підвищені жувальні навантаження.

Відносним протипоказом до протезування безметалевими коронками є глибокий прикус у пацієнта і бруксизм. У такому випадку рекомендоване протезування коронками, виготовленими з цільного діоксиду цирконію, без додавання шару кераміки. Такі коронки дещо відрізняються за естетикою, особливо на передніх зубах, але мають безкомпромісний запас міцності.

Особливості безметалевої кераміки

Діоксид цирконію належить до високотехнологічних матеріалів. Завдяки високій міцності матеріалу можливо виготовити тоншу і міцнішу коронку, ніж металокерамічна. На етапі підготовки ця властивість дає можливість зберегти більше тканин свого зуба, що позитивно позначається на міцності і довговічності протезної конструкції.

Характеристика матеріалу

  • Виготовлена з цирконію коронка або каркас мостовидного протеза мають білий і майже прозорий колір.
  • Схожість із зубом досягається за рахунок покриття цирконієвого ковпачка шаром кераміки, що імітує емаль зуба. Цільноцирконієві коронки підфарбовують стійкими барвниками, міцно зафіксованими при високій температурі.

Безметалеву кераміку почали використовувати в стоматології зовсім недавно, оскільки такий матеріал дуже важко піддається обробці. З появою нових технологій CAD/CAM цей процес відбувається автоматично. Потрібно тільки задавати необхідні параметри. Завдяки лазерному скануванню моделі протезованого зубного ряду формується комп'ютерна форма майбутнього каркаса. Далі дані надходять на фрезерний верстат, який здійснює виточування цирконієвої заготовки. Ризик виникнення похибок зведений до мінімуму, оскільки комп'ютерні розрахунки, безумовно, точніші, ніж людське око і руки техніка. В результаті стоматолог отримує каркас, який практично з 100% точністю повторює контур зуба, на який буде одягнена коронка.

Безметалева кераміка
Фото. Коронки з оксиду цирконію на фронтальних зубах верхньої щелепи

Ціна на установку безметалевої кераміки в стоматологічній клініці «Stomaline». Відгуки

Відгуки пацієнтів клініки свідчать про високий професіоналізм персоналу і великий арсенал послуг. Ціна на установку протезів із безметалевої кераміки вказана тут. Також ознайомтеся з цінами на інші види стоматологічних послуг.

Більшість пацієнтів позитивно відгукуються про встановлення і використання зубних протезів із безметалевої кераміки, адже таке протезування є одним із кращих і надійних способів відновлення зубів. Висока естетика, міцність і ідеальний комфорт - це найголовніші якості конструкцій, які роблять їх особливо затребуваними.

Записуйтесь на консультацію та на прийом до фахівців клініки «Stomaline» онлайн або по телефону.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜