+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Мостовидні протези в Вінниці

Втрата будь-якого органа, навіть, здавалося б, найбільш незначного, може серйозно відбитися на стані здоров'я. Це відбувається тому, що в структурі людського організму не існує непотрібних елементів або деталей. Він має властивість тривалий час компенсувати втрату або порушення функціонування окремих органів або й систем. Таке відбувається і при втраті зубів, “сусіди по нещастю” намагаються всіма силами компенсувати втрату жувальної ефективності.

У подібній ситуації організму самому не впоратися з проблемою, йому необхідна стоматологічна допомога, так як тривала бездіяльність може обернутися не тільки розвитком пародонтиту, зміною жувального навантаження, деформацією зубного ряду, зміщенням зубів, але і захворюваннями шлунка та іншими “сюрпризами".

Тому при втраті частини або цілого зуба не пускайте ситуацію на самоплив, довірте здоров'я своїх зубів фахівцю, зверніться в стоматологічну клініку за кваліфікованою допомогою.

Оптимальним рішенням для заміщення одного або декількох зубів є протезування мостовидним протезом - простою і доволі надійною незнімною конструкцією. Мостовидний протез спирається на сусідні здорові зуби - суміжні з видаленим, звідси і така назва. Обов'язковою умовою даного різновиду протезування є збереження опорних зубів, оскільки саме вони служать головним опорним елементом для конструкції.

Мостовидний протез

Особливості мостовидного протеза

Мостовидний протез складається з коронок. Вони фіксуються на опорних зубах і з'єднані з штучним зубом, що імітує відсутній. При жуванні навантаження рівномірно розподіляється на опорні зуби, створюючи умови для повного відновлення жувальної функції та естетики.

Традиційно опорні зуби підлягають обточуванню, що відповідає товщині коронки. Для металокерамічної коронки середня глибина препарування зуба становить від 1,5 до 2,5 мм. Для безметалевої кераміки ці показники менші. Коронкова частина мостовидного протеза надійно фіксується на зубах за допомогою цементу.

Містки можуть довго прослужити - до 10 років. Вони повноцінно відновлюють жувальну функцію й естетику тільки в разі, якщо було проведено якісне лікування опорних зубів і стоматолог-ортопед грамотно розрахував на них навантаження.

Термін служби мостовидного протеза визначається станом пародонту опорних зубів. Його можна продовжити і попередити появу можливих ускладнень, записавшись на огляд і консультацію в клініку "StomaLine". Це потрібно зробити на етапі, коли рівень ясна опустився, оголивши край коронок, який був раніше прикритий яснами. Зазвичай це відбувається через кілька років після протезування.

Види мостовидних протезів

Мостовидні протези відрізняються технологією виготовлення і методом фіксації. Найбільш поширені:

  • суцільнолиті мостовидні протези;
  • металокерамічні мостовидні протези;
  • мостовидні протези з діоксиду цирконію;
  • комбіновані мостовидні протези;
  • адгезивні мостовидні протези;
  • мостовидні протези на імплантатах.

Суцільнолиті мостовидні протези зараз еволюціонували в металокераміку. Аргумент естетики виявився сильнішим за міцність й високі експлуатаційні характеристики.

Металокерамічні мостовидні протези мають виражені естетичні якості. Вони відповідають за кольором і структурі натуральним зубам, відрізняючись особливою міцністю і стійкістю до впливу зовнішнього середовища. Основою металокерамічних мостовидних протезів служить металевий каркас, покритий зовні керамічною масою.

Цирконієві мостовидні протези, які не містять металу, виготовляються на каркасі з діоксиду цирконію. Необхідний колір і відтінок досягається за рахунок використання барвників або спільного використання пігментів і додаткового шару керамічної маси, нанесеної поверх каркаса з діоксиду цирконію. Така конструкція має високу міцність і естетичний зовнішній вигляд, в порівнянні з "мостами" з металокераміки. Завдяки технології фрезерування, що використовується при лабораторному виготовленні даного виду протезів, досягається надзвичайно висока точність їх посадки і фіксації на опорних зубах.

Металокерамічний міст
Металокерамічний мостовидний протез

Адгезивний мостовидний протез (мерілендський мостовидний протез або ретейнер) являє собою консервативне (зубозберігаюче) протезування без порушення цілісності опорних зубів. В основі адгезивного мостовидного протеза - скловолоконні штифти і стрічка, укладені в підготовлені пази на поверхні опорних зубів. Суттєва перевага адгезивного мостовидного протеза - відсутність пошкодження опорних зубів із збереженням їхнього здоров'я. У адгезивного мостовидного протеза є недолік. Конструкція дуже тендітна, немає можливості протезування двох і більше відсутніх зубів.

Мостовидний протез на імплантатах - ідеальний варіант (єдиний стаціонарний) для заповнення дефекту ряду при відсутності опорних зубів. Імплантати встановлюються в якості опорних і служать місцем фіксації протеза. Мостовидні протези на імплантатах при якісному виготовленні, правильній установці і дбайливому догляді можуть прослужити десятиліттями.

Ціна на протезування мостовидними протезами. Відгуки

Ціна на протезування мостовидними протезами значно знизилася і стала більш доступною в зв'язку з популярністю цього методу. Ознайомитися з цінами на послуги клініки Stomaline можна тут. Про професіоналізм персоналу, відповідність цін і якості роботи свідчать відгук наших пацієнтів.

Записатися на консультацію до фахівців клініки для вибору найбільш оптимального методу протезування можна по телефону або онлайн. Також приходьте в зручний час і записуйтеся на прийом в клініці. Завжди раді зробити вашу усмішку сяючою!

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜