+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Пародонтит і пародонтоз. Лікування в Вінниці

Пародонтоз і пародонтит - не одне і теж!

Незважаючи на те, що ці два захворювання мають схожі назви і їх часто плутають, між собою вони відрізняються клінічними проявами та методами лікування. Обидва вражають пародонт - комплекс тканин, що утримують зуб у кістковій лунці, що може призвести до втрати зубів для пацієнта. Але фахівець-пародонтолог в клініці Stomaline цього не допустить, при своєчасному зверненні за допомогою!

Пародонтит
Пародонтит, що виник на тлі нераціонального протезування

Основні скарги пацієнтів при пародонтиті:

 • почервоніння, набряк, кровоточивість і болючість ясен;
 • неприємний присмак у роті;
 • неприємний запах із рота;
 • рухливість зубів.

Пародонтоз. Чому випадають здорові зуби?

При черговому візиті до стоматолога може несподівано виявитися, що здорові зуби хитаються і існує ймовірний ризик того, що вони випадуть без видимих на те причин. Вся справа в тому, що зуби утримуються в пародонті. Саме він відповідає за їх правильне розташування. При зміні структури пародонту виникають дистрофічні зміни, в результаті яких зв'язковий апарат втрачає здатність утримувати зуби в потрібному положенні. Це і є пародонтоз зубів. Дане системне захворювання зустрічається досить рідко, але, тим не менше, кожен зобов'язаний знати, як воно проявляється і як вилікувати пародонтоз.

Пародонтоз
Пародонтоз. Рецесія ясен, оголення шийок зубів, клиновидні дефекти

Причини виникнення пародонтиту

Основною причиною ураження пародонту є скупчення зубного каменю. Посилене розмноження патогенних мікроорганізмів призводить до розвитку запального процесу в яснах, пошкодження емалі зубів і проникнення патогенної мікрофлори в тканини пародонту.

Але існують й інші чинники, що нерідко призводять до розвитку пародонтиту:

 1. Травмування ясен неправильно підібраними коронками, протезами, неякісно поставленими пломбами.
 2. Патології прикусу.
 3. Підясенні зубні відкладення.
 4. Хронічні інфекційні захворювання верхніх дихальних шляхів.
 5. Цукровий діабет, гормональні порушення.
 6. Гіпертонус жувальних м'язів.
 7. Аномальне прикріплення вуздечок.

Причини виникнення пародонтозу

На сьогоднішній день основна причина пародонтозу не виявлена. Вважається, що важливим фактором є спадкова схильність. Нерідко патологія виникає у людей із захворюваннями ендокринної системи, наприклад, при цукровому діабеті. Також іноді причиною виникнення пародонтозу стає вегетосудинна дистонія, остеопенія, гіпертонія і навіть атеросклероз.

Якщо ж розглянути процес виникнення патології, то можна зробити висновок, що причина виникнення пародонтозу криється в порушенні кровопостачання тканин пародонту, що призводить до атрофії альвеолярних відростків щелеп. В результаті цього зменшується висота міжзубних перегородок. Зовні зміни помітити досить складно, а ось на рентгенограмі будуть явно виражені дистрофічні зміни кістки з характерним зменшенням міжзубних перегородок.

Ознаки пародонтиту і пародонтозу

Багато пацієнтів плутають пародонтит і пародонтоз. Насправді симптоми пародонтиту хоч і мають деякі подібності, все ж це два різні захворювання. Пародонтоз зустрічається вкрай рідко, в основному в літньому віці, на тлі обмінно-дистрофічних порушень в організмі, а пародонтит розвивається, як правило, внаслідок впливу мікробного агента на ясна і тканини зуба.

Демонстрація процесу виникнення патологічного зубо-ясеневого карману
Виникнення пародонтальної кишені при пародонтиті

Серед симптомів пародонтиту можна виділити наступні:

 1. Зміна кольору ясен, схильність до кровоточивості.
 2. Наявність великої кількості м'якого або твердого зубного нальоту.
 3. Збільшення глибини пародонтальних кишень.
 4. Атрофія кісткової тканини.
 5. Виділення гною з ясен.
 6. Патологічна рухливість зубів.
 7. Набряклість ясен.
 8. Біль.

Якщо не надати своєчасну стоматологічну допомогу, пародонтит може переходити в хронічну стадію і спровокувати повне випадання зубів. Крім того, поширення інфекції на навколишні тканини здатне призводити до небезпечних для життя ускладнень. Методика лікування пародонтиту підбирається строго в індивідуальному порядку, залежно від вираженості запального процесу і стану пацієнта.

Пародонтоз належить до тих захворювань, які розвиваються довго і часом непомітно. У той же час, після виявлення і при відсутності ефективного лікування, симптоматика розвивається бурхливо і може призвести до втрати зубів.

На початкових стадіях захворювання зуби досить міцно утримуються в щелепі. Характерним симптомом є оголення шийок зубів. Зубні відкладення є не завжди. Ознак запалення і ясенних кишень, як при пародонтиті, немає. При огляді слизова бліда, трохи осіла, за рахунок чого здається, що зуби стали довшими. В області ураження на зубах можуть утворюватися клиновидні дефекти.

Тільки на останній стадії виникає рухомість зубів, яка веде до їх втрати. Як правило, на цій стадії приєднується пародонтит з ознаками запалення слизової.

Принципи лікування пародонтиту

Багато пацієнтів затягують з лікуванням пародонтиту, намагаючись обійтися місцевими протизапальними препаратами. В результаті такої недбалості в нашу клініку часто звертаються хворі з важкою формою ураження пародонту, на усунення якої потрібні матеріальні витрати і тривалий період часу. Висока вартість лікування пародонтиту абсолютно виправдана, адже використовуються якісні стоматологічні матеріали, препарати, сучасна діагностика.

Головним завданням місцевого лікування є видалення зубної бляшки і всіх факторів, що викликають її накопичення. Необхідно усунути запалення, ліквідувати пародонтальні кишені як джерело і накопичувач мікрофлори, уникнути деструкції і сприяти регенерації вже втрачених тканин, а також запобігти рецидивам.

Для оцінки ступеня тяжкості стану пацієнта і втрати кісткової тканини фахівець робить рентгенівські знімки. Так як головною причиною розвитку пародонтиту є активна життєдіяльність хвороботворних мікроорганізмів, то для забезпечення ефективності лікування проводиться ретельна очистка зубів і пародонтальних кишень від м'якого і твердого нальоту за допомогою ультразвуку, air-flow і за допомогою методу кюретажу, при якому забезпечується не тільки повне видалення зубних відкладень, а й полірування коренів зубів, що стримує утворення зубних відкладень в подальшому.

Ультразвукова чистка зубів
Зняття ультразвуком зубних відкладень під яснами

При пародонтиті протягом 7-10 днів проводиться антибактеріальна терапія. Антибіотики або антисептики можуть застосовуватися як місцево, так і в ін'єкційній або таблетованій формах. Важливим фактором є якісно запломбовані зуби без вогнищ інфекції і правильне протезування. За показами проводиться шинування зубів для того, щоб уникнути їх подальшого розхитування і втрати.

Після лікування пацієнт повинен уважно стежити за гігієною порожнини рота, уникати травмування ясен, регулярно усувати м'який мікробний наліт за допомогою якісних паст і професійного чищення зубів. Стоматологи клініки дадуть докладні рекомендації і розкажуть про правила чищення зубів.

Профілактика і лікування пародонтозу

Оскільки достовірної причини виникнення пародонтозу не знайдено, то не існує і методики ефективного лікування. Сучасні методи лікування спрямовані на боротьбу з симптомами, такими як: запальні явища, зменшення кісткової тканини і рецесія ясен.

Найбільш ефективним методом відновлення втрачених тканин пародонту є хірургічне лікування пародонтозу, яке проводиться з використанням остеопатичних матеріалів і мембран.

Якщо є обтяжений спадковий фактор, слід заздалегідь зробити всі дії, що попереджають виникнення патології. Профілактика пародонтозу зводиться до нормалізації кровопостачання слизової порожнини рота. При цьому важливе значення має харчування. Включайте в раціон такі продукти як печінка, м'ясо, бобові, злаки, зелень і овочі. При нестачі вітамінів і мікроелементів можна підібрати аптечні препарати, які будуть найбільш ефективні.

Ознайомитися з цінами можна тут. І не забувайте, що пародонтит без якісного лікування може позбавити людину здоров'я і красивої усмішки. Не витрачайте час на нескінченне застосування паст і мазей проти запалення ясен, тому що вони не здатні усунути зубний камінь і очистити пародонтальні кишені від бактеріальних відкладень. Наші стоматологи, маючи в арсеналі сучасне обладнання, допоможуть максимально комфортно і якісно усунути симптоми пародонтиту, впливаючи безпосередньо на причину хвороби.

Записатися на консультацію ви можете на офіційному сайті нашої клініки. Пародонтолог проведе детальний огляд, призначить проходження необхідних методів дослідження і підбере для вас найбільш підходящий спосіб лікування.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜