+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Брекети для зубів у Вінниці

Якщо ви - один з тих, кого турбують викривлені або нерівні зуби, установка брекет-системи в стоматологічній клініці в Вінниці «Stomaline» може стати виходом зі складної стоматологічної ситуації!

Що таке брекети

Брекет - англійське слово, що означає «скоба». Сама конструкція складна і складається з:

 • Ортодонтичної дуги
 • Еластичної тяги
 • Кілець з замками
 • Самих брекетів
 • Лігатур.

Апарат призначений для вирівнювання зубної дуги, виправлення прикусу , витягування ретинованих і дистопованих зубів для переміщення їх в зубний ряд.

Брекет-система
Встановлена брекет-система

Процес фіксації брекет-системи

Встановлення брекетів на зуби досить складний процес. Для початку в кабінеті лікар-ортодонт вивчає рентгенограмму зубо-щелепної системи, далі робить фотознімки обличчя пацієнта в профіль і в анфас, для порівняння результату до і після лікування, і знімає відбитки з щелеп для виготовлення гіпсових моделей.

Стоматолог ретельно опрацьовує систему виправлення прикусу, потім відправляє пацієнта на санацію всіх зубів. Вилікувати захворювання зубів і порожнини рота перед установкою брекет-системи необхідно, тому як під час ортодонтичного лікування проводити терапевтичні процедури зубів може бути не зручно.

Брекети фіксують на усі зуби за допомогою композитного цементу, з'єднують дугою і підв'язують лігатурним дротом, або фіксують у спеціальних замкових кріпленнях на брекетах. Ортодонтичні кільця з щічними замками кріпляться на 6 або 7 корінні зуби. У деяких брекет-системах передбачений металевий гачок для фіксації еластичної тяги.

Які бувають брекети

На вибір пацієнту пропонуються наступні види брекет-систем, по типу розташування:

 1. Вестибулярні (розташовуються на передній - видимій частини зубів)
 2. Лінгвальні або невидимі брекети (кріпляться до зубів зсередини).

В залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені, брекети бувають:

По особливості конструкції і взаємодією з дугою:

 1. Класичні, лігатурні брекети.
 2. Самолігуючі брекети (безлігатурні, саморегульовані).
Брекеты на зубах
Керамічні лігатурні брекети з металевою дугою

Переваги і недоліки різних типів брекетів, металевих і прозорих

Металеві - давні і прості в виготовлені брекети і вартість їх, відповідно, нижче. Деякі лікарі-ортодонти стверджують, що саме цей різновид конструкції найбільш надійний і тримається набагато краще за інших.

До мінусів можна зарахувати порушення естетичного вигляду зубів. Темні металеві брекети виглядають, м'яко кажучи, негарно, тому для більш вибагливих пвцієнтів існують інші, наступні види брекет-систем, які зроблені з більш сучасних і естетичних матеріалів.

Прозорі брекети виготовляються з пластика або кераміки, тому майже не помітні на зубах. Недолік полягає в тому, що вони досить крихкі і можуть легко зламатися. До того ж їжа, що містить барвники, може змінити їх колір і брекети стануть жовтуватими або рожевими.

Керамічні та сапфірові відносяться до невидимих брекетів, виглядають дуже естетично і доглядати за ними набагато простіше, ніж за металевими.

Керамічні підбираються під колір зубів. Вони мають достатню міцність, зберігають початковий колір, не порушують дикцію, не подразнюють м'які тканини порожнини рота.

Сапфірові підходять під зуби будь-якого кольору за рахунок ще більшої прозорості основи у порівнянні з пластиком і керамікою. Вони міцні, маскуються під природний відтінок емалі і зливаються з зубним рядом.

Але слід враховувати вартість таких брекетів, яка може бути набагато вище, ніж у класичної брекет-системи.

І вершиною усього списку є самолігуючі брекети. Їх винахід - одне з найважливіших досягнень в області ортодонтії.

Переваги самолігуючих брекетів:

Самолігуючі брекети Damon 3
Самолігуючі брекети Damon 3
 1. Наявність спеціального механізму, який забезпечує зниження тертя дуги всередині системи. За рахунок цього зуби легше пересуваються в потрібному напрямку.
 2. Безлігатурні конструкції за розмірами менше, ніж усі інші види брекетів.
 3. Не взаємодіють з тканинами порожнини рота, комфортні і гігієнічні.
 4. Скорочують кількість відвідувань до ортодонта в 2 рази, лише раз в два - два з половиною місяці.
 5. Скорочення часу ортодонтичного лікування.

Погодьтесь, даний вид брекетів має істотні переваги над усіма іншими. Якщо ви хочете поставити самолігуючі брекети у досвідченого фахівця - зверніться в нашу клініку Stomaline і дізнайтеся більше про ціни та умови лікування.

Показаннями до постановки брекетів на зуби є наступні пункти:

 1. Аномалії прикусу.
 2. Наявність надкомплектних, ретинованих або дистопованих зубів.
 3. Переважно дитячий або молодий вік, (це в ідеалі і досить спірно). Лікування найкраще починати після прорізування усіх постійних зубів і закінчити до того, як верхівки коренів сформуються остаточно. Цей проміжок часу охоплює вік від 12 до 25 років.

Протипоказання, у тому числі відносні:

 1. Пародонтит.
 2. Пародонтоз.
 3. Відсутність в зубному ряду декількох зубів.
 4. Алергічні реакції на матеріали що використовуються.
 5. Імплантанти в порожнині рота.
 6. Вірусні та інфекційні захворювання (ВІЛ, tbc, венеричні захворювання).
 7. Ендокринні захворювання.
 8. Нервово-психічні хвороби.
 9. Злоякісні пухлини.
 10. Значне зниження імунітету.
 11. Захворювання крові.
 12. Хвороби серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту.

Більшість протипоказань можна усунути за допомогою лікування або обійти, вибравши певний вид конструкцій. Адже для металевих і невидимих брекетів, наприклад, існують різні протипоказання.

Для того щоб докладніше дізнатися про вартість лікування брекет-системою, впевнитись що не існує протипоказань до них, зателефонуйте в нашу клініку і запишіться на безкоштовну консультацію до лікаря-ортодонта.

Брекети «до» і «після»

Багатьох пацієнтів хвилює, як будуть виглядати зуби після лікування. На скільки результат буде відрізнятися від початкового стану прикусу?

Якісне ортодонтичне лікування дає вам гарантію повернення рівних і красивих зубів. Але ваи потрібно знати, щоб назавжди зберегти цей результат потрібно одягати на ніч індивідуально виготовлену пластинку або, ще краще, ретейнер.

Рекомендації ортодонта після лікування дуже важливі і їх варти дотримуватися, щоб зуби не повернулися до свого попереднього стану. Але якщо ви врахували всі важливі моменти і дотерпіли до скасування ретенційної пластинки або шини - можете бути задовільнені результатом, порівнюючи фото до моменту носіння брекетів і після.

Фото до і після лікування брекетами
Фото до і після лікування брекетами, через 18 місяців. Проведена реставрація передніх верхніх різців.

Чи боляче ставити брекети

Брекет-система - незнімна ортодонтична конструкція, яку постійно потрібно носити протягом усього лікування. Безсумнівно, вона доставляє незручності, особливо в перші 2-3 тижні використання і в залежності від типу конструкції.

Але чи боляче ставити брекети? Поспішаємо вас запевнити, що ні, не боляче. Процес фіксації конструкції безболісний. Але при носінні або зміні положення зубів, ви можете відчувати дискомфорт і, іноді, навіть біль.

Неприємні відчуття обумовлені розтягуванням зв'язок зубів і зазвичай проходять через 2 - 3 доби після встановлення нової дуги. Брекети тягнуть зуби в певному напрямку, змушуючи їх повертатися навколо своєї осі і зміщуватися з звичного місця.

Погодившись на постановку конструкції, ви можете не шукати відповіді на запитання, чи боляче ставити брекети. Запитайте себе: чи достатньо у вас терпіння?

Брекети вирівняли зуби

Від чого залежить вартість встановлення брекетів

Ціна залежить від декількох факторів:

 • Виду конструкції (самолігуючі і невидимі брекети коштують дорожче простих металевих)
 • Якості брекетів
 • Професіоналізма ортодонта.

Необхідність виправлення прикусу - не той випадок, коли слід економити на здоров'ї. Скільки б не коштувало поставити брекети, краще зважитись на цей крок і мати правильний фізіологічний прикус та насолоджуватися красою своєї посмішки. Звернувшись в клініку Вінниці ви отримаєте високоякісне лікування за доступною ціною.

Тепер ви знаєте про брекети практично всі! Якщо у вас є сумніви, що вибрати: класичні, самолігуючі або невидимі брекети - ми допоможемо вам зробити правильний вибір. Якщо хвилює, скільки буде коштувати постановка брекетів - наші ортодонти розкажуть вам про програму розстрочки або виплати частинами і допоможуть підібрати конструкцію за відповідною для вас ціною.

Ми можемо задовільнити ваше бажання сяяти посмішкою. Клініка Stomaline - це високопрофесійні фахівці, технологічні новинки і доступні ціни.

Вас також можуть зацікавити такі послуги

Наш номер телефону:
+38 (097) 440-80-40

Замовити зворотній дзвінок