Шинування зубів у Вінниці
Шинування зубів дозволяє зупинити їх розхитування, випадання і прогресування пародонтиту. Цей метод активно застосовується стоматологами для зміцнення патологічно рухомих зубів.
Шинування зубів є поширеним способом лікування інфекційно-запальних процесів пародонту, що супроводжуються розхитування і випаданням зубів. Пародонтит супроводжується атрофією кісток щелепи, що і є причиною характерної рухливості зубів. Зовні це захворювання починає виявлятися вже при вираженому розвитку патологічного процесу - шийки зубів починають оголюватися, з-під ясна може просочуватися гній, зубний ряд викривляється і деформується. Для того, щоб врятувати зуби пацієнта від випадання, проводять шинування.
Але бувають ситуації, коли потрібне проведення шинування щелепи. Найчастіше така потреба виникає при переломах і вивихах, коли потрібно зафіксувати кістку в нерухомому положенні і забезпечити її якісне зрощення. Пацієнтам із шинами на щелепі заборонено вживати алкоголь. Варто враховувати і той факт, що при виникненні блювоти широко розкрити рот буде важко.
Показання для проведення шинування зубів:
- пародонтит;
- травматична рухливість зубів;
- завершальний період лікування апаратами (брекети), що виправляють неправильний прикус;
- періодонтит - запальний процес у кістковій тканині.
Поширені способи шинування зубів
Існує кілька способів шинування рухомих зубів. При появі перших ознак пародонтиту дуже важливо якомога раніше звернутися до досвідчених стоматологів, які проведуть процедури шинування і допоможуть запобігти повному випаданню зубів. У стоматологічній клініці "Stomaline" лікарі досконало володіють всіма можливими техніками зміцнення зубів і ясен. Вам буде надана дієва стоматологічна допомога відповідно до стану зубощелепної системи.
Серед сучасних методів шинування можна виділити наступні: шинування зубів протезами, коронками, скловолокном, арамідною ниткою. Прийнято виділяти постійне і тимчасове шинування рухомих зубів.
Переваги використання шинування:
- зняття навантаження з рухомих зубів;
- прискорення процесу лікування пародонтиту;
- шини практично не помітні на зубах, не травмують і не руйнують їх;
- надійний захист від втрати зубів;
- можливість проведення практично всіх стоматологічних процедур із наявністю шин на зубах.
Скловолоконне шинування зубів
Перед проведенням шинування зубів скловолокном здійснюється місцеве знеболення. Потім на внутрішній стороні кожного зуба стоматолог робить незначне поглиблення для прокладання скловолоконної нитки. Коли шина покладена, борозни заповнюють композитним матеріалом. Шина повинна охоплювати не тільки зуби, що хитаються, але і здорові опорні ікла, на які буде розподілятися велика частина жувального навантаження. В результаті такої процедури зуби надійно з'єднуються один з одним і стають практично нерухомими.
Шинування зубів з використанням коронок і бюгельних протезів
Перед установкою шинуючих коронок стоматолог депулує зуби. Після цього проводить підготовку зубів і фіксує на них металокерамічні або безметалеві коронки. Цей спосіб більш надійний, ніж шинування скловолокном. Коронки можна носити тривалий період часу, не побоюючись за збереження зубів.
Бюгельне протезування як метод шинування дозволяє розвантажувати рухливі зуби і бере велику частину навантаження на себе. Металева дуга надійно фіксує зуби і запобігає їх вивихненню і випаданню.
Вантове шинування із застосуванням арамідного волокна
Арамід має підвищену зносостійкість. Цей синтетичний матеріал міцний і довговічний, не схильний стиратися, травмувати зуби. Він не окислюється і не вступає ні в які хімічні реакції в ротовій порожнині, що дозволяє його встановлювати пацієнтам із підвищеною чутливістю.
Арамідне волокно укладається в традиційні виїмки в зубній емалі в горизонтальному положенні (щодо нестабільних зубів). Даний вид шинування рухомих зубів є одним із найбільш надійних і прийнятних. Він забезпечує збереження зубів навіть при вираженому пародонтиті. Завдяки рівномірному розподілу навантаження арамідна нитка запобігає стрімкому руйнуванню кісткової тканини.
При установці такої шини стоматологу не доводиться вдаватися до депульпування та обточування розхитаних і без того травмованих зубів. Протягом всього періоду вантового шинування рухомих зубів зберігається доступність ротової порожнини для стоматологічного огляду і проведення лікувальних процедур.
Особливості догляду за порожниною рота після шинування
Після установки шин на зуби пацієнт повинен якомога ретельніше стежити за якістю гігієни ротової порожнини. Прочищати малодоступні місця при шинуванні досить важко, тому варто придбати для цих цілей спеціальні стоматологічні щітки, йоржики й іригатори.
На період лікування намагайтеся виключити вживання продуктів, що сприяють розмноженню патогенних мікроорганізмів у ротовій порожнині (солодощі, газовані напої), користуйтеся ополіскувачем, а в період між прийомами їжі використовуйте флос. Забороняється розкушувати тверді предмети, займатися травмонебезпечними видами спорту.
Навіщо проводиться шинування зубів після зняття брекет-систем?
Шинування зубів після застосування брекетів дозволяє закріпити отриманий результат ортодонтичного лікування й уникнути повторного виникнення аномалій прикусу. Сучасні матеріали для шинування не порушують естетику зубів, тому не варто відмовлятися від цього завершального етапу виправлення прикусу.
Вартість шинування зубів
Ціни на шинування зубів у Вінниці ви можете дізнатися на консультації або на офіційному сайті клініки "Stomaline". Вартість процедури буде залежати від якості використаного матеріалу, кількості зафіксованих зубів, обсягу підготовчих робіт (професійна гігієна, лікування карієсу).
Ви в будь-який момент можете записатися на прийом до стоматологів клініки, отримати професійну консультацію, взяти участь в акціях, що проводяться. Телефонуйте, досвідчені стоматологи з задоволенням дадуть відповідь на питання, що вас цікавлять, і допоможуть позбутися від захворювань зубів і ясен.