+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Лікування зубів під час вагітності у Вінниці

Кожна жінка в період вагітності замислюється про те, чи можна їй лікувати зуби. Стоматологи в Вінниці стверджують, що не тільки можна, а й потрібно, оскільки від цього залежить здоров'я матері і плоду.

Під час вагітності відбуваються глобальні зміни в організмі матері. Всі запаси необхідних речовин витрачаються на формування скелета й органів плоду. В першу чергу, це відображається на стані зубів. Справа в тому, що у людини в слині знаходиться певна кількість кальцію, це пояснює її мінералізуючі властивості.

При надходженні в організм він постійно відкладається у всіх кістках, в тому числі і в зубах. Під час вагітності більшість кальцію, що надходить, іде на формування скелету плоду. Отже, при його нестачі відбувається відтік поживних речовин із тканин та органів. В результаті цього кількість кальцію в зубах і слині різко зменшується, що і призводить до крихкості емалі та дентину. Поява дефектів на зубах змушує жінку замислитися: як відіб'ється лікування зубів під час вагітності на її стані і здоров'ї малюка.

Вагітність

Безумовно, найкращим варіантом є попередня підготовка порожнини рота перед вагітністю. За 2-3 місяці до зачаття слід навідатися до стоматолога і провести всі необхідні процедури. У той же час навіть це не гарантує того, що протягом 9 місяців у вас не виникне необхідності звернутися за допомогою до стоматолога. Отже, потрібно розібратися, чи можна використовувати анестезію при вагітності.

Коли потрібно лікувати зуби під час вагітності

Почнемо з того, що зуби рекомендується лікувати в другому і третьому триместрах вагітності. Справа в тому, що до 16 тижнів йде закладка і формування організму малюка. Після цього терміну він вже повністю сформований і продовжує рости. Саме після 16 тижнів розширюється список дозволених препаратів, тому і лікування зубів під час вагітності рекомендується проводити на цьому терміні.

Але існують ситуації, при яких немає можливості чекати певний час, бо гострий біль змушує відвідати стоматолога якомога швидше. У цьому випадку не забудьте попередити фахівця про те, що ви вагітні, і уточнити термін гестації.

Далі спробуємо розібратися, як же діють анестетики на організм. Після ін'єкції, буквально через 3-5 хвилин, препарат почне свою дію. В результаті цього пацієнт перестає відчувати біль на певній ділянці. Найбільш часто застосовуються лікарські засоби, що містять адреналін. Він сприяє звуженню кровоносних судин, запобігає появі болю, а також є відмінною профілактикою кровотечі. Знаючи особливості цього препарату, можна зробити висновок, що він протипоказаний при лікуванні зубів під час вагітності.

Справа в тому, що в результаті звуження судин відбувається підвищення артеріального тиску. Це може призвести до збільшення тонусу матки, що загрожує мимовільним перериванням вагітності. Отже, необхідно використовувати інші препарати. Найчастіше стоматологи при лікуванні зубів під час вагітності використовують препарати, які мають менш виражену судинозвужувальну дію.

Під час вагітності слід використовувати препарати з меншою здатністю проникати в тканини і звужувати судини. Це може бути брилокаїн, септанест, альфакаїн, артикаїн, примакаїн, убистезин або ультракаїн. Саме останній найчастіше застосовують стоматологи в клініці Stomaline при лікуванні зубів у вагітних. Особливо слід відзначити, що даний препарат випускається в різних варіаціях. Ультракаїн Д містить мінімальну кількість адреналіну, що особливо важливо в даному випадку.

Такі препарати як ультракаїн, тримекаїн і артикаїн мають низьку здатність проникнення через плацентарний бар'єр. Крім того, вони не потрапляють в грудне молоко, а значить, можуть сміливо використовуватися під час лікування зубів у жінок, що годують. Всі перераховані препарати гіпоалергенні і без проблем переносяться пацієнтками.

Лікування зубів і вагітність

Сьогодні для того, щоб вилікувати зуби під час вагітності, зовсім не обов'язково чекати дати пологів і потім шукати час для відвідування лікаря. Використання сучасного обладнання дозволяє проводити лікування зубів під час вагітності у Вінниці без будь-якого ризику для здоров'я малюка і матері.

Новітні лікарські препарати практично не проникають через плаценту, а отже, не можуть вплинути на розвиток плоду. Але все ж є деякі умовні протипоказання, які слід врахувати при відвідуванні стоматолога. Почнемо з того, що під час вагітності не можна робити рентгенографію. Саме через цю причину багато хто відмовляється від відвідування стоматолога. При цьому винахідливі жінки намагаються знайти спосіб позбутися від зубного болю народними засобами. У той же час не кожна з них замислюється, як ці засоби можуть вплинути на стан малюка, вважаючи, що трави не можуть нашкодити. Але ж і серед них є багато таких, які протипоказані під час вагітності. Також слід врахувати, що будь-які больові відчуття позначаються на стані плоду. Тому не потрібно терпіти зубний біль, від якого позбавити може тільки стоматолог.

Досвідчений стоматолог в першу чергу оцінить стан матері і необхідність у лікуванні зуба. Якщо є можливість, він перенесе процедури на більш пізній, безпечний період або проведе всі процедури з мінімумом негативних наслідків. Саме тому слід обов'язково попереджати лікаря про наявність вагітності, оскільки на малих термінах зовні визначити її просто неможливо.

Що стосується рентгену, то слід пам'ятати, що існують ситуації, при яких без нього не обійтися. В цьому випадку можна зробити один знімок з обов'язковим використанням захисного свинцевого фартуха. Крім того, сьогодні більшість стоматологічних клінік оснащені візіографами, а їх випромінювання в рази менше, ніж у звичайного рентгенівського апарата. Правильна підготовка і використання новітнього обладнання дозволяють робити рентген навіть під час вагітності, гарантуючи, що випромінювання не проникне до малюка.

Рентгенівське випромінювання навколо нас

Лікувати зуби під час вагітності можна і потрібно. Це дозволить вам зберегти зуби і не відчувати страшних болей при занедбаних станах.

Які процедури можна і не можна проводити під час вагітності

Тепер, після усвідомлення того, що анестезія при вагітності є допустимою, деякі можуть використовувати вільний час декретної відпустки для проведення всіх можливих процедур у стоматолога. Але не все можна проводити в даному періоді. Почнемо з того, що можна робити вагітній.

В першу чергу, це лікування зубів. В якій би стадії не був карієс, лікувати його під час вагітності можна. При цьому початковий і середній цілком лікують і без анестезії. При цьому, звичайно, враховується настрій пацієнтки, адже зайвий стрес також небажаний в період вагітності. Тому, якщо лікування планується поверхневе і не заподіює болю, але жінка панічно боїться будь-яких процедур, краще все ж використовувати анестезію.

Те ж стосується пульпіту і періодонтиту. Дані захворювання рідко розвиваються за 2-3 місяці і найчастіше є наслідком не вилікуваних зубів до вагітності. У будь-якому випадку їх також слід пролікувати. При цьому, якщо є важкопрохідні канали або виникла необхідність переконатися в наявності або відсутності кісти або гранульоми на верхівці кореня, можна зробити один рентгенологічний знімок з використанням захисних засобів.

Також можна проводити видалення зубів, якщо вони завдають сильного болю. При цьому обов'язково використовують засоби для запобігання кровотечі. Не варто застосовувати різні препарати, що містять добавки, які можуть викликати алергічну реакцію, наприклад, губки. При цьому використовується та ж анестезія, що і для лікування зубів при вагітності.

Тепер розглянемо процедури, які робити під час вагітності не слід. В першу чергу, це невинне на перший погляд відбілювання зубів. Справа в тому, що при даній процедурі використовуються речовини, які можуть виявитися небезпечними для плоду, проникнувши через плаценту. Тому гігієнічні процедури краще відкласти на інший час. Те ж стосується й ультразвукових чисток. Якщо хочете відбілити зуби, краще скористайтеся механічним професійним чищенням.

Також не слід під час вагітності проводити імплантацію. Адже для формування кісткової тканини потрібна велика кількість сил організму. Під час вагітності він слабшає, а поживних речовин,зокрема кальцію, не вистачає, тому імплантат може просто не прижитися або процес регенерації тканин затягнеться на тривалий період.

Якщо вибирати спосіб анестезії, то краще лікувати зуби під час вагітності під місцевим знеболенням, оскільки загальний наркоз негативно позначається на стані плоду.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜