Лікування кісти зуба в клініці Стомалайн
Іноді зовні здоровий зуб починає боліти, і над ним формується щільний вузлик. Що це і наскільки небезпечно?
Кіста зуба: причини для занепокоєння
До нас досить часто звертаються пацієнти зі скаргами на дивну больову чутливість зовні здорового зуба, переважно з великою пломбою. Зуб починає боліти без причини, незалежно від температури їжі і часу доби. Надзвичайно болючим стає пережовування і розкушування чогось твердого.
Діагноз - кіста зуба ставиться при схожих скаргах, на огляді і при додатковому обстеженні. Формування кісти зуба відбувається за тривалий період часу, протягом декількох років. Іноді її складно виявити без відповідного обстеження. Крім того, часто розвиток гранульоми і кісти зуба відбувається безсимптомно, без ознак болю. Лікар її може виявити випадково, досліджуючи рентгенівські знімки сусідніх зубів.
Зубна кіста - це утворення, схоже на мішечок, який формується за верхівкою кореня зуба навколо порожнини з вмістом, часто наповненим гноєм. Таким чином, вона є своєрідним бар'єром між вогнищем інфекції і цілим організмом. Однак настає момент, коли захисні механізми не в силах більше стримувати запальний процес, і кіста починає збільшуватись у розмірах. Зовні це нагадує флюс із можливим свищевим ходом для відтоку гнійного вмісту.
У цій статті ми говоримо про радикулярну (кореневу) кісту зуба, яка найбільш часто зустрічається в стоматологічній практиці. Однак є діагнози, що схоже звучать на слух, але мають різну природу й іншу тактику лікування. До них належать:
- Коренева кіста - утворюється як результат хронічного періодонтиту.
- Фолікулярна кіста - може розвиватися в результаті інфікування зуба при його прорізуванні.
- Кератокіста - є результатом неправильного формування зуба.
- Кістозне утворення - може формуватися біля зубів мудрості.
- Резидуальна кіста - зберігається в кістці навіть після повної екстракції одного або декількох зубів, розташованих поруч.
Чи можна вилікувати радикулярну або кореневу кісту зуба?
Звісно, можна, якщо своєчасно записатися на прийом до стоматолога. Нерідко лікування кісти зуба починають тільки виявивши її випадково на рентгені або томограмі ротової порожнини.
Наші пацієнти вже знають, що кісту можливо вилікувати без хірургічного втручання. Для цього є світові методики, які з успіхом застосовують стоматологи в "StomaLine".
Для кісти характерні наступні прояви:
- Біль і набряклість в області ясенного краю зуба.
- Затяжні головні болі, лихоманка і загальні симптоми інтоксикації.
- Збільшення регіонарних лімфовузлів.
- Поява флюсу.
Якщо своєчасно не провести лікування кісти зуба, то можуть наступити такі ускладнення:
- Формування гнійного вмісту.
- Запальні процеси кісткової тканини.
- Передчасна втрата зубів.
- Запалення м'яких тканин обличчя, в тому числі і гнійне.
- Генералізація інфекції (сепсис).
- Перелом щелепи.
- Переродження в пухлину.
Якщо кіста невелика за розміром, то її називають гранульомою зуба. Лікування такого утворення найчастіше терапевтичне і зводиться до очищення і промивання каналів зуба розчинами дезінфікуючих засобів з їх подальшим герметичним закриттям.
Іноді при лікуванні кісти вдаються до видалення верхівки зуба або цілого кореня з частиною коронки. У важких випадках показана екстракція зуба цілком.
Кіста зуба виникає як ускладнення карієсу. З метою його профілактики рекомендується ретельно чистити зуби і видаляти залишки їжі. Обов'язковою є відвідування стоматолога не тільки при перших симптомах захворювання, а й задля профілактичного огляду два рази в рік. Так можна виявити ранню стадію захворювань зубів, лікування яких пройде набагато швидше і менш болісно.
Ознайомитися з цінами рекомендуємо тут. Більш детально дізнатися про лікування кісти зуба можна, записавшись на консультацію до фахівців клініки "Stomaline". Своєчасна діагностика кісти зуба в Вінниці полегшить лікування і допоможе запобігти можливим ускладненням.