+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Брекети для зубів у Вінниці

Якщо турбують криві і нерівні зуби, установка брекет-системи може стати виходом зі складної стоматологічної ситуації!

Що таке брекети

Брекет - англійське слово, що означає «скоба». Сама конструкція складна і складається з:

  • ортодонтичної дуги;
  • еластичної тяги;
  • кілець із замками;
  • самих брекетів;
  • лігатур.

Апарат призначений для вирівнювання зубної дуги, виправлення прикусу, витягування ретинованих і дистопованих зубів для переміщення їх у зубний ряд.

Брекет-система
Встановлена брекет-система

Процес установки брекет-системи

Установка брекетів на зуби - досить складний процес. Для початку в кабінеті лікаря роблять знімки обличчя пацієнта в профіль і в анфас, а також самих зубів (для порівняння результату до і після носіння брекетів). Другий етап - виготовлення гіпсових моделей щелеп і рентгенографія черепа (в бічній проекції).

Стоматолог ретельно опрацьовує систему виправлення прикусу, потім відправляє пацієнта на санацію всіх зубів. Перед установкою системи необхідно вилікувати захворювання зубів і порожнини рота, адже під час носіння брекетів вони можуть посилитися.

Брекети прикріплюють на всі зуби за допомогою клею, з'єднують дугами і підв'язують лігатурним дротом. Ортодонтичні кільця зі щічними замками кріпляться на 6-й або 7-й корінні зуби. У деяких брекет-систем передбачений металевий гачок для фіксації еластичної тяги.

Які бувають брекети

На вибір пацієнту пропонуємо наступні види брекет-систем:

  1. Вестибулярні (розташовуються на передній - видимій частині зубів).
  2. Лінгвальні або невидимі брекети (кріпляться до зубів зсередини).

Вони, в свою чергу, бувають:

Керамічні брекеты на зубах
Керамічні лігатурні брекети з металевою дугою

Плюси і мінуси брекетів

Металеві - найпростіші брекети, і їхня вартість, відповідно, нижча. Деякі лікарі стверджують, що саме цей вид конструкції найбільш надійний і тримається набагато краще за інші.

До мінусів можна зарахувати порушення естетичного вигляду зубів. Темні металеві брекети виглядають непривабливо.

Прозорі брекети виготовляються з пластику і майже непомітні на зубах. Недолік полягає в тому, що вони досить крихкі і можуть зламатися. До того ж їжа, що містить барвники, може змінити їхній колір, і брекети стануть жовтуватими або рожевими.

Керамічні та сапфірові відносяться до невидимих брекетів, виглядають дуже естетично і доглядати за ними набагато простіше, ніж за металевими.

Сапфірові підходять під зуби будь-якого кольору завдяки прозорості частини, що закріплюється. Вони просвічують природний відтінок емалі і зливаються з зубним рядом.

Керамічні підбираються під колір зубів. Вони мають достатню міцність, зберігають початковий колір, не порушують дикцію, не подразнюють м'які тканини порожнини рота.

Але ціна установки таких брекетів може бути набагато вище, ніж простих конструкцій.

Завершують список самолігуючі брекети. Їхній винахід - одне з найважливіших досягнень в галузі ортодонтії.

Переваги самолігуючих брекетів:

Самолігуючі брекети Damon 3
Самолігуючі брекети Damon 3
  1. Наявність спеціального зажиму, який забезпечує зниження тертя дуги всередині системи. Завдяки цьому зуби легше переміщаються в потрібному напрямку.
  2. Безлігатурні конструкції менші за розміром, ніж всі інші види брекетів.
  3. Не вступають в хімічні реакції з тканинами порожнини рота, комфортні й гігієнічні.
  4. Скорочують кількість відвідувань кабінету ортодонта. Самолігуючі брекети потребують корекції лише раз у два - два з половиною місяці.
  5. Скорочують час носіння системи майже в два рази.

Варто погодитися, що даний вид брекетів має значні переваги порівняно з іншими. Якщо хочете поставити самолігуючі брекети у досвідченого фахівця - зверніться до ортодонта в клініці і дізнайтеся більше про ціни та умови лікування.

Показаннями до установки брекетів на зуби є:

  1. Аномалії прикусу.
  2. Наявність надкомплектних, ретинованих або дистопованих зубів.
  3. Дитячий або молодий вік. Лікування найкраще почати після прорізування всіх постійних зубів і закінчити до того, як верхівки коренів сформуються остаточно. Цей проміжок часу охоплює вік від 12 до 25 (максимум) років.

Протипоказання:

  1. Пародонтит і пародонтоз.
  2. Відсутність в зубному ряду декількох зубів.
  3. Алергічні реакції на матеріали що використовуються.
  4. Імплантати в порожнині рота.
  5. Вірусні та інфекційні захворювання (ВІЛ, tbc, венеричні захворювання).
  6. Ендокринні захворювання.
  7. Нервово-психічні хвороби.
  8. Злоякісні пухлини.
  9. Значне зниження імунітету.
  10. Захворювання крові.
  11. Хвороби серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту.

Більшість протипоказань можна усунути за допомогою лікування або оминути, вибравши певний вид конструкцій. Адже до металевих і невидимих брекетів, наприклад, пред'являються різні протипоказання.

Для того, щоб докладніше дізнатися про брекети, яка ціна брекетів і протипоказання до них - зателефонуйте в клініку і запишіться на консультацію.

Брекети «до» і «після»

Багатьох пацієнтів хвилює, як будуть виглядати зуби після лікування. Чи набагато відрізнятиметься результат від первісного стану прикусу?

Якісне лікування дає гарантію повернення рівних і красивих зубів. Лікування тривале, і після нього доведеться ще носити пластинку в нічний час доби або ретейнер.

Також важливим є дотримання рекомендацій ортодонта після лікування, щоб зуби не повернулися до свого попереднього стану. Але якщо ви врахували всі важливі моменти і дотерпіли до скасування ретенційної пластинки або шини - можете сміливо порадіти результату, порівнюючи фото до моменту носіння брекетів і після.

Фото до і після лікування брекетами
Фото до і після лікування брекетами, через 18 місяців. Проведена реставрація передніх верхніх різців.

Чи боляче ставити брекети

Брекет-система - незнімна ортодонтична конструкція, яку потрібно носити протягом усього лікування, не знімаючи. Безсумнівно, вона створює незручності залежно від виду конструкції (невидимі і самолігуючі - трохи менше).

Але чи боляче ставити брекети? Запевняємо, що не боляче. Процес фіксації конструкції безболісний. Та при носінні або зміні положення зубів ви можете відчувати дискомфорт, а іноді - навіть біль.

Неприємні відчуття обумовлені розтягуванням зв'язок зубів і зазвичай проходять через 2-3 доби після установки нової дуги. Брекети тягнуть зуби в певному напрямку, вони змушені повертатися навколо своєї осі і зміщуватися з усталеного місця.

Погодившись на установку конструкції, ви можете не шукати відповіді на запитання: чи боляче ставити брекети. Запитайте себе: чи достатньо у мене терпіння?

Брекети вирівняли зуби

Від чого залежить вартість встановлення брекетів

Вартість залежить від декількох факторів:

  • вид конструкції (самолігуючі і невидимі брекети коштують дорожче простих металевих);
  • якість брекетів;
  • професіоналізм ортодонта.

Тепер ви знаєте про брекети практично все! Якщо сумніваєтеся, що вибрати: самолігуючі або невидимі брекети - ми допоможемо зробити правильний вибір. Необхідність виправлення прикусу - не той випадок, коли слід економити на здоров'ї. Скільки б не коштувало поставити брекети, краще зважитись на цей крок і насолоджуватися красою своєї усмішки. Звернувшись до нас у Вінниці, ви отримаєте високоякісне лікування за доступною ціною.

Наш ортодонт допоможе підібрати конструкцію за відповідною для вас вартістю, а також запропонує альтернативні варанти лікування.

Ми задовольнимо ваше бажання мати сяючу усмішку. Клініка Stomaline - це високопрофесійні фахівці, технологічні новинки і доступні ціни.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜