+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Мікропротезування зубів вінірами і вкладками

Керамічна вкладка Overlay

Чудово, коли у вас всі рідні зуби здорові та мають красиву форму і колір. Проте не кожному так щастить. Невдале знайомство зі стоматологом у дитинстві, запущені випадки карієсу, травми та інші чинники призводять до того, що у більшості людей зуби відсутні або пошкоджені. Часті заміни пломб й об'ємна реставрація зубів із часом призводять до їх передчасного стирання. Ситуацію також погіршує відсутність одного-двох зубів, через що інші перенавантажуються і починають прискорено стиратися.

У такому разі під час жування людина по-іншому рухає щелепою, перенавантажуючи суглоб, і практично перемелює їжу, а не перетирає, як це має бути при неушкоджених зубах. Крім прогресування тотальної стертості та скорочення довжини передніх зубів, це призводить до виникнення дисфункції скронево-нижньощелепного суглобу, артрозу, артриту тощо. Аби припинити розвиток захворювання та страждання від дискомфорту, відновити привабливий зовнішній вигляд зубів і їх функціональність, скористайтеся послугою мікропротезування вінірами і вкладками. Це гарантує естетичний зовнішній вигляд і міцність зуба або зубного ряду.

Вініри на зубах

Сутність методу та показання до застосування

Мікропротезування – це відносно нова технологія, направлена на реставрацію зубів та зубних рядів. З її допомогою відновлюють зруйновані зуби та вставляють відсутні. В основі методики лежить використання мікропротезів – конструкцій, що відновлюють цілісність зуба та виготовляються з міцних матеріалів у зуботехнічній лабораторії. Такі матеріали виглядають естетично, є особливо стійкими до механічних впливів і, як результат, довговічніші за пломби зі світлотвердіючих композитів. Завдяки мікропротезуванню стоматолог здатен відновити конфігурацію зуба, попередивши майбутні руйнування.

До стоматологічних ситуацій, коли лікарі найчастіше використовують мікропротезування, відносяться:

 • незначне викривлення форми зуба;
 • темний природний колір зубів і наявність плям на емалі;
 • міжзубні щілини та тріщини зубів;
 • пломби на передніх зубах;
 • підвищена стертість твердих тканин зуба;
 • значні дефекти жувальної поверхні зуба;
 • сколи емалі.

За допомогою вкладкових шин виконують шинування рухливих зубів при пародонтиті. При протезуванні включених дефектів зубних рядів малої протяжності вкладки можуть використовуватися як опорні елементи адгезивного мостовидного протезу.

Різновиди мікропротезів

Говорячи про мікропротезування, мають на увазі вкладки або вініри. Розглянемо, що вони собою являють та коли їх використання буде найкращим варіантом для потреб пацієнта.

 1. Вкладки. Це найбільш затребуваний тип незнімних мікропротезів, що застосовуються для відновлення анатомічної форми зубів жувальної групи. За особливістю конструкції, що замінює собою порожнину в зубі, виділяють вкладки inlay, onlay, overlay та pinlay. Перевага такої вкладки полягає у тому, що, будучи вклеєною в зуб, вона компенсує його недоліки форми, кольору та функції, перетворюючись на штучний, але повноцінний елемент зуба. Оскільки вкладка виготовляється на моделі зубів і щелеп пацієнта в лабораторії, це дозволяє надати їй потрібну форму з відповідними зубними виступами і підібрати потрібний колір. Стабільність кольору та блиску забезпечуються матеріалами, з яких її виготовлено: композит, кераміка та її різновиди. Найпопулярніша - сучасна кераміка з її відмінними естетичними якостями та коефіцієнтом стирання, наближеним до емалі зуба.

  Вкладки на гіпсовій моделі (onlay, overlay)

 2. Вініри. Це хоч і напрочуд тонкі (0,3-0,7 мм), проте дуже міцні пластини. Вони встановлюються на зовнішню поверхню зубів. Їх використовують з метою виправлення недоліків кольору або форми зубів. Вініри виготовляються з діоксиду цирконію, кераміки та композиту. До моменту зняття відбитків і лабораторного виготовлення триває процес підготовки зубів. В залежності від кількості зубів, це можете тривати від 2-3-ох годин до 2-3-ох днів. Під час підготовки проводиться обточування зубів, виготовлення і фіксація тимчасових вінірів. За відбитками щелеп і зубів за 3-7 днів в лабораторії виготовляють постійні вініри та фіксують замість тимчасових. Вініри, у порівнянні з фотокомпозитними реставраціями, мають стабільний колір, стійкі до харчових барвників та мають слабку адгезію бактеріального нальоту.

  Вініри на зубах верхньої щелепи

Фіксація вкладок і вінірів

Адгезивна фіксація. Адгезія – прилипання, зчеплення. Суть адгезивної фіксації полягає у тому, що поверхні зуба і мікропротезу утримуються між собою не тільки за рахунок мікромеханічної ретенції, а й за допомогою стійкого хімічного зв’язку, так званого “склеювання”.

Протокол фіксації складається з таких етапів:

 • дантист виконує необхідні підготовчі процедури щодо зуба і мікропротезу, очистку та дезінфекцію;
 • ізоляція зуба або групи зубів коффердамом (захисним платком із латексу) від ротової рідини й аспіраційної вологи. Поверхні мають бути максимально ізольовані від вологи та біологічних рідин;
 • проводиться кислотне протравлювання склеюваних поверхонь з метою очищення, надання емалі зуба мікрошорсткості, розкриття дентинних канальців і підготовки до наступних реагентів. Промивка великою кількістю води;
 • обробка зуба і композиції відповідним типом праймеру. Праймер – це складний хімічний комплекс, який допомагає адгезивно поєднати різнорідні матеріали шляхом утворення гібридного шару. Наприклад, водопоглинаючого дентину зуба і водовідштовхуючих кераміки або композиту;
 • нанесення певного типу адгезива (клею) як на поверхню зуба, так і на вінір або вкладку з наступною його полімеризацією синім світлом;
 • фіксація мікропротезу на композитний цемент і прибирання його залишків.
Лабораторний етап виготовлення мікропротезів

Виконання простого алгоритму протоколу ускладнюється особливостями будови кукси зуба, безліччю опцій щодо вибору цементу, наявністю різноманітних матеріалів для побудови мікропротезів. До факторів, важливих для збільшення терміну служби вінірів або вкладок, відноситься висота і конусність кукси, від яких залежатиме те, наскільки цемент буде витримувати бічні навантаження протягом терміну служби реставрації. На довгостроковий результат впливає також і якісна ізоляція операційного поля, яка забезпечується коффердамом. Сукупність цих факторів і нехтування протоколом адгезивної фіксації здатні погіршити фізичні властивості адгезиву та цементів і сприяти передчасному розцементуванню вініра або коронки, зменшенню його строку служби.

Адгезивні мостовидні протези на вкладках

Це вид зубного протезу, що має форму моста та закріплюється на природних зубах або імплантатах, які межують з дефектом зубного ряду. Протокол протезування адгезивним мостовидним протезом дозволяє частково або повністю обходитися без препарування тканин зуба, роблячи їх надійною альтернативою традиційним мостам на коронках. Їх унікальність полягає в нюансах фіксації, яка здійснюється без коронок, на вкладках або завдяки адгезивному прикріпленню до задньої поверхні опорних зубів композитними матеріалами.

Мостовидний протез

В аспекті мікропротезування даний тип протезів кріпиться й адгезивно фіксується на опорних зубах за допомогою вкладок. Перевага є у пацієнтів з каріозними порожнинами у суміжних зубах. Даний тип протезування є альтернативою мостовидному протезуванню, він характеризується ощадливішим втручанням у свої зуби, але, одночасно, поступається класичним "мостам" у міцності та витримці жувального навантаження.

Якщо неможливо відновити зуб вкладкою...

У стоматологічній практиці трапляються ситуації, коли поставити вкладку неможливо, наприклад, при значно зруйнованій коронковій частині зуба. Тоді дантисти використовують штифти - конструктивні елементи, які формують коронкову частину і передають навантаження безпосередньо на корінь.

До застосування штифтів вдаються при пролікованому корені та зруйнованій коронці. Стержень – штифт фіксується в середину кореня, формуючи куксу коронкової частини зуба і створюючи опорну частину для реставрації або коронки.

Штифти в зубі

Хронологія етапів мікропротезування

Найпростіший випадок протезування – одного або декількох зубів – займе 2-3 візити до клініки протягом одного-двох тижнів. При складнішому (наприклад, за потреби компенсувати втрату зубних тканин обох щелеп і перепрограмувати суглоб) процес підготовки до протезування та саме протезування може тривати 2-3 місяці, а це – з десяток відвідувань.

Загалом, після запису на консультацію відбувається наступне:

 1. професійний огляд ротової порожнини пацієнта, вивчення діагностичних знімків і комп'ютерної томографії. Також стоматолог знімає діагностичні відбитки, а за потреби використовує додаткові методи діагностики. В ході сеансу визначається, який саме спосіб лікування буде найкращим варіантом для відновлення зубів, у тому числі, враховуючи вартість стоматологічної послуги. На цьому етапі можливе цифрове моделювання і візуалізація майбутньої форми і кольору зубів.
 2. За потреби проводиться чистка та комплексне лікування зубів і ясен, інші необхідні маніпуляції, як от відбілювання зубів.
 3. Зняття відбитків і виготовлення капи, яка впливає на м'язи та підготовлює їх до майбутніх змін прикусу. Тривалість носіння капи становить в середньому три тижні, інколи довше.
 4. Виготовлення Мокапу - приблизного відображення майбутнього вигляду зубів зі швидкотвердіючої пластмаси. Мокап надає можливість пацієнту оцінити форму та зовнішній вигляд майбутніх зубів. Далі настає черга препарування зубів, зняття відбитків та виготовлення тимчасових реставрацій. Цей процес займає 2-3 дні. Відбитки разом із даними про колір зуба і різновид матеріалу направляються до зуботехнічної лабораторії. Виготовлення такого об'єму в лабораторії може тривати до двох тижнів. Точність відбитків є гарантією міцної установки вінірів та вкладки та запобігає виникненню карієсу. Повне прилягання не допускає відколювання стінки зуба або кореня.
 5. Завершальним етапом є адгезивна фіксація мікропротезів, вкладок і вінірів, що може займати два дні. З цією метою при мікропротезуванні застосовуються: композитний цемент або рідкий композит – при адгезивному способі фіксації мікропротезів, вкладок або штифтів.
 6. Через 2–3 дні після фіксації стоматолог перевіряє оклюзійні контакти між зубами, при потребі здійснює пришліфовування.
 7. Виготовляється розвантажувальна капа з метою адаптації м'язів до нового прикусу. Крім того, протягом усього процесу лікування здійснюється фотопротокол – на фото фіксуються важливі клінічні моменти.

Переваги мікропротезування вінірами та вкладками

Отже, чому варто обирати саме мікропротезування?

Дівчина усміхається

Все просто, адже завдяки цій методиці пацієнт отримує змогу:

 • відновити природну структуру зубів;
 • позбутися естетичних дефектів зубного ряду;
 • посилити захист та міцність зубів.

Основним принципом лікаря, у тому числі стоматолога, є правило «не нашкодь». Саме тому при виборі методу протезування варто обрати мікропротезування. Це одне з найкращих рішень, завдяки якому зуби залишаються “живими”, втрата тканин зуба при підготовчій процедурі - мінімальна, відновлюється функція жування та естетичний вигляд.

Щоб дізнатися який вид мікропротезування зубів у Вінниці буде оптимальним саме у вашому випадку, запишіться до нас на консультацію, і стоматолог відповість на ваші запитання.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜