+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

12 причин, чому темніють зуби

Причини, чому темніють зуби. Чому зуби чорніють під пломбами

Ви, напевно, не раз помічали, що людина з відкритою усмішкою і білосніжними зубами привертає увагу і відразу викликає прихильність до себе. І не секрет, що багато хто з нас мріють стати власниками таких же білих і здорових зубів. Тоді чому так часто ми стикаємося з такими явищами, як потемніння або почорніння зубів, причому як в дитячому віці, так і у дорослих людей?

Є кілька чинників, що призводять до зміни кольору зубів. Знаючи "свою" причину, що викликала потемніння зуба, ви легко зможете його запобігти.

Назвемо основні причини, чому темніють зуби:

 1. Однією з найбільш поширених причин зміни зубів у кольорі є недотримання елементарних правил гігієни, що призводить до накопичення на поверхні зубів нальоту, що складається з бактерій і залишків їжі. Якщо наліт на зубах систематично не очищається, це призводить до його ущільнення і потемніння. Така "оболонка" перекриває природний колір зуба і змінює його оптичні властивості - візуально робить тьмяним і темним.
 2. Другою розповсюдженою причиною потемніння зубів є паління. Саме у завзятих курців зуби спочатку жовтіють, а потім стають темно-коричневими за рахунок значних відкладень смолистих речовин, що містяться в тютюновому димі. Якщо чистка зубів спеціальними зубними пастами для курців малоефективна, Вам може допомогти процедура безконтактної чистки зубів методом Air-flow, яка проводиться в стоматологічному кріслі. Крім того, що дана процедура абсолютно безболісна, вона ще й не шкідлива, її можна проводити кілька разів на рік, не побоюючись за здоров'я своїх зубів. Часто ця процедура проводиться в комплексі з професійною чисткою зубних відкладень за допомогою ультразвуку, для зняття під'ясеневих зубних відкладень і зубного каменю.
 3. Часте вживання в їжу таких продуктів, як кава, чорний чай, трав'яні настої, вино, ягоди і соки насиченого фіолетового кольору, що містять харчові барвники натурального або синтетичного походження. Відмовлятися від кави і джерела вітамінів немає необхідності, але, бажано регулярно, після прийняття їжі чистити зуби і, хоча б один, два рази на тиждень, користуватися відбілюючою зубною пастою з підвищеним коефіцієнтом абразивності (RDA> 80). В іншому випадку, повернути здоровий колір зубів в домашніх умовах Ви вже не зможете і доведеться звертатися за допомогою до фахівців для проведення процедури професійної гігієни порожнини рота.
 4. Сучасні методи очищення, освітлення і відбілювання зубів в клініці Stomaline

 5. Четвертою, частою причиною, є карієс, як наслідок незадовільної гігієни та зловживанням солодощами. Демінералізація твердих тканин зуба під впливом каріозного процесу призводить до зміни оптичної щільності зуба і появі плям на поверхні емалі, спочатку світлих, крейдяних, які з часом пігментуються і темніють. Каріозний процес може швидко поширюватися під пломбами, що з часом може призводити не тільки до зміни кольору зуба, але і до випадіння пломб. Лікування карієсу бажано провести до того моменту, поки зуб не почне боліти. Інакше, може знадобитися лікування кореневих каналів зуба, що є іншою причиною того, що зуб може стати тьмяним або потемнілим.
 6. Неадекватне ендодонтичне лікування зуба. Зуб може змінитися в кольорі під впливом деяких речовин, що входять до складу пломбувальних матеріалів для коренів зубів. Такі пломбувальні матеріали були розповсюджені 15 років тому, виробництво їх наразі триває і їх можна зустріти в арсеналі у стоматологів старої школи.
 7. Травма зуба також може бути причиною його потемніння в результаті пошкодження судинно-нервового пучка. Зуб відразу змінює відтінок через потрапляння гемоглобіну в порожнину зуба, а потім ще більше темніє за рахунок розпаду тканин.
 8. Профарбовування зубів зсередини може бути викликано прийомом деяких лікарських препаратів, таких як, антибіотик тетрациклін. Так як тетрациклін накопичується тільки в зачатках зубів які формуються, для дорослих він не становить загрози, але його не можна застосовувати при вагітності.
 9. Зуби стають темними при такому захворюванні, як ендемічний флюороз, який зустрічається в тих регіонах, де перевищена норма фтору в питній воді. В цьому випадку відбілювання зубів є малоефективним, тому показано терапевтичне і деякі види ортопедичного лікування, в залежності від ступеня флюорозу.
 10. Забарвлення зубів може відбуватися при деяких системних і спадкових захворюваннях.
 11. Зуби стають темними і чорніють якщо є пломби з срібної амальгами, так звані "металеві пломби", широко поширені в США, Ізраїлі та інших країнах. Сучасні матеріали для пломбування зубів - фотокомпозити позбавлені такого недоліку. Для запобігання потемніння зубів або для поліпшення естетики ви можете звернутися до стоматолога для заміни даних пломб.
 12. Старіння неминуче призводить не тільки до потемніння зубів, але і зміни їх форми і структури.
 13. Стертість зубів. Від впливу часу нікуди не дітися, але не все так погано, коли мова заходить про зуби. В арсеналі естетичної стоматології тепер є методи, що дозволяють прибрати вікові зміни, що впливають не тільки на зовнішній вигляд зубів, але і на їх функцію. До таких методів можна віднести реставрацію зубів і естетичне відновлення форми і кольору зубів керамічними реставраціями.

Послуги з естетичної стоматології які ми пропонуєм в клініці

Освітлення зубів, в результаті застосування методів професійної гігієни, дозволяє отримати свій, природний відтінок зуба. Якщо він вже Вас не влаштовує, з якої-небудь вищезазначеної причини, на допомогу приходить методика хімічного або фотохімічного відбілювання зубів. Даний метод широко застосовується в усьому світі, але має свої особливості, про які ви можете прочитати тут.

Зуби потемніли

Причин зміни природнього кольору зубів досить багато і в домашніх умовах не всі їх можна усунути. Краще довіритися фахівцеві, лікарю-стоматологу, який вірно визначить причину дисколоріта і рекомендує правильний та дієвий метод його усунення. Дотримуйтеся правил особистої гігієни, стежте за харчуванням і регулярно, з метою профілактики карієсу, відвідуйте Вашого стоматолога. Результатом будуть Ваші здорові зуби і красива усмішка на довгі роки. Дізнатися вартість найбільше розповсюджених стоматологічних процедур відновлюючих естетику зубів і гарну усмішку ви можете на сторінці з прейскурантом. Решту питань ви можете задати лікарю на консультації.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜