12 причин, чому темніють зуби
Ви, напевно, не раз помічали, що людина з відкритою усмішкою і білосніжними зубами привертає увагу і відразу викликає прихильність до себе. І не секрет, що багато хто з нас мріють стати власниками таких же білих і здорових зубів. Тоді чому так часто ми стикаємося з такими явищами, як потемніння або почорніння зубів, причому як в дитячому віці, так і у дорослих людей?
Є кілька чинників, що призводять до зміни кольору зубів. Знаючи "свою" причину, що викликала потемніння зуба, ви легко зможете його запобігти.
Назвемо основні причини, чому темніють зуби:
- Однією з найбільш поширених причин зміни зубів у кольорі є недотримання елементарних правил гігієни, що призводить до накопичення на поверхні зубів нальоту, що складається з бактерій і залишків їжі. Якщо наліт на зубах систематично не очищається, це призводить до його ущільнення і потемніння. Така "оболонка" перекриває природний колір зуба і змінює його оптичні властивості - візуально робить тьмяним і темним.
- Другою розповсюдженою причиною потемніння зубів є паління. Саме у завзятих курців зуби спочатку жовтіють, а потім стають темно-коричневими за рахунок значних відкладень смолистих речовин, що містяться в тютюновому димі. Якщо чистка зубів спеціальними зубними пастами для курців малоефективна, Вам може допомогти процедура безконтактної чистки зубів методом Air-flow, яка проводиться в стоматологічному кріслі. Крім того, що дана процедура абсолютно безболісна, вона ще й не шкідлива, її можна проводити кілька разів на рік, не побоюючись за здоров'я своїх зубів. Часто ця процедура проводиться в комплексі з професійною чисткою зубних відкладень за допомогою ультразвуку, для зняття під'ясеневих зубних відкладень і зубного каменю.
- Часте вживання в їжу таких продуктів, як кава, чорний чай, трав'яні настої, вино, ягоди і соки насиченого фіолетового кольору, що містять харчові барвники натурального або синтетичного походження. Відмовлятися від кави і джерела вітамінів немає необхідності, але, бажано регулярно, після прийняття їжі чистити зуби і, хоча б один, два рази на тиждень, користуватися відбілюючою зубною пастою з підвищеним коефіцієнтом абразивності (RDA> 80). В іншому випадку, повернути здоровий колір зубів в домашніх умовах Ви вже не зможете і доведеться звертатися за допомогою до фахівців для проведення процедури професійної гігієни порожнини рота.
- Четвертою, частою причиною, є карієс, як наслідок незадовільної гігієни та зловживанням солодощами. Демінералізація твердих тканин зуба під впливом каріозного процесу призводить до зміни оптичної щільності зуба і появі плям на поверхні емалі, спочатку світлих, крейдяних, які з часом пігментуються і темніють. Каріозний процес може швидко поширюватися під пломбами, що з часом може призводити не тільки до зміни кольору зуба, але і до випадіння пломб. Лікування карієсу бажано провести до того моменту, поки зуб не почне боліти. Інакше, може знадобитися лікування кореневих каналів зуба, що є іншою причиною того, що зуб може стати тьмяним або потемнілим.
- Неадекватне ендодонтичне лікування зуба. Зуб може змінитися в кольорі під впливом деяких речовин, що входять до складу пломбувальних матеріалів для коренів зубів. Такі пломбувальні матеріали були розповсюджені 15 років тому, виробництво їх наразі триває і їх можна зустріти в арсеналі у стоматологів старої школи.
- Травма зуба також може бути причиною його потемніння в результаті пошкодження судинно-нервового пучка. Зуб відразу змінює відтінок через потрапляння гемоглобіну в порожнину зуба, а потім ще більше темніє за рахунок розпаду тканин.
- Профарбовування зубів зсередини може бути викликано прийомом деяких лікарських препаратів, таких як, антибіотик тетрациклін. Так як тетрациклін накопичується тільки в зачатках зубів які формуються, для дорослих він не становить загрози, але його не можна застосовувати при вагітності.
- Зуби стають темними при такому захворюванні, як ендемічний флюороз, який зустрічається в тих регіонах, де перевищена норма фтору в питній воді. В цьому випадку відбілювання зубів є малоефективним, тому показано терапевтичне і деякі види ортопедичного лікування, в залежності від ступеня флюорозу.
- Забарвлення зубів може відбуватися при деяких системних і спадкових захворюваннях.
- Зуби стають темними і чорніють якщо є пломби з срібної амальгами, так звані "металеві пломби", широко поширені в США, Ізраїлі та інших країнах. Сучасні матеріали для пломбування зубів - фотокомпозити позбавлені такого недоліку. Для запобігання потемніння зубів або для поліпшення естетики ви можете звернутися до стоматолога для заміни даних пломб.
- Старіння неминуче призводить не тільки до потемніння зубів, але і зміни їх форми і структури.
- Стертість зубів. Від впливу часу нікуди не дітися, але не все так погано, коли мова заходить про зуби. В арсеналі естетичної стоматології тепер є методи, що дозволяють прибрати вікові зміни, що впливають не тільки на зовнішній вигляд зубів, але і на їх функцію. До таких методів можна віднести реставрацію зубів і естетичне відновлення форми і кольору зубів керамічними реставраціями.
Сучасні методи очищення, освітлення і відбілювання зубів в клініці Stomaline
Послуги з естетичної стоматології які ми пропонуєм в клініці
Освітлення зубів, в результаті застосування методів професійної гігієни, дозволяє отримати свій, природний відтінок зуба. Якщо він вже Вас не влаштовує, з якої-небудь вищезазначеної причини, на допомогу приходить методика хімічного або фотохімічного відбілювання зубів. Даний метод широко застосовується в усьому світі, але має свої особливості, про які ви можете прочитати тут.
Причин зміни природнього кольору зубів досить багато і в домашніх умовах не всі їх можна усунути. Краще довіритися фахівцеві, лікарю-стоматологу, який вірно визначить причину дисколоріта і рекомендує правильний та дієвий метод його усунення. Дотримуйтеся правил особистої гігієни, стежте за харчуванням і регулярно, з метою профілактики карієсу, відвідуйте Вашого стоматолога. Результатом будуть Ваші здорові зуби і красива усмішка на довгі роки. Дізнатися вартість найбільше розповсюджених стоматологічних процедур відновлюючих естетику зубів і гарну усмішку ви можете на сторінці з прейскурантом. Решту питань ви можете задати лікарю на консультації.