+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Відповідаємо на поширені запитання по відбілюванню зубів

Білий і пухнастий

З якого віку можна починати відбілювання?

Формування, прорізування і розвиток зубів - ось первинні чинники, які визначають, коли можна вибілювати зуби дітям. Кращий орієнтир в цьому випадку - не відбілювати, коли у дитини одночасно йдуть процеси прорізування зубів і випадання молочних зубів. Також якщо зуби повільно ростуть і є занадто великі пульпарні камери, краще почекати, поки дитина подорослішає. Лікар зможе визначити цей момент. Але якщо на зубах є занадто сильне зафарбовування, лікар зможе відбілити зуби і позбавити дитину від психологічної травми. В цьому випадку краще застосувати Opalescence PF 10% для дітей, чиї зуби в стадії росту.

Скільки ночей необхідно, щоб відбілити зуби?

Ступінь первинного зафарбовування, анатомічний розмір зубів і походження зафарбовування - все це має прямий вплив на час, необхідний для відбілювання. В середньому, для відбілювання жовто-коричневого кольору необхідно 5-7 днів (точніше ночей). А взагалі для різних пацієнтів цей час буде відрізнятися.

Чи можна відбілювати зуби жінкам, які годують, і вагітним?

Спеціальних досліджень для цієї категорії пацієнтів не проводилось, тому краще утриматися від процедури в цей період, хоча немає даних про негативний вплив пероксиду на плід або молоко.

Пацієнт відбілював зуби протягом однієї-двох ночей, після чого з'явилися видимі білі плями, яких раніше не було. Чи слід у цьому випадку припиняти відбілювання?

Зуби мінералізовані, а іноді демінералізовану по-різному на різних ділянках. Хімічні речовини, що входять до складу відбілюючих матеріалів, можуть вибирати воду з зубів в процесі відбілювання, спричинюючи їхню дегідратацію. Дегідратація зубів робить більш помітними ділянки зі зміненою мінералізацією, саме їх ми і бачимо в перші кілька днів після процедури відбілювання. Ці ділянки мають вигляд білого нальоту (плям), що свідчить про остаточний рівень відбілювання для них. Поступово інші частини зуба також відбіляться до цього ж рівня білизни, і колір зубів стане більш однорідним.

Пацієнт відбілював зуби протягом тижня і не отримав результату. Чому?

У разі плям (тетрациклінових або флюорозних) може знадобитися більше одного тижня, перш ніж ефект стане очевидним. У разі сильного зафарбовування ефект спостерігається не раніше, ніж через 7 сесій нічного відбілювання. Крім того, виявлено, що зуби приблизно 5% пацієнтів взагалі не відбілюються. На жаль, не існує діагностичних тестів, що дозволяють ідентифікувати таких пацієнтів заздалегідь.

У пацієнта керамічні вініри, встановлені кілька років тому. Чи допоможе відбілювання освітлити його зуби?

Залежно від типу кераміки, лютингового цементу і їхньої товщини, наявності реставрації на передніх зубах. Ступінь відбілювання посилюється в разі прямого впливу на зубні тканини, важко передбачити, яким воно буде. Капа для відбілювання виготовляється з резервуарами з лінгвального боку, а не з лицьового, як у випадку звичайних процедур відбілювання. У зв'язку з цим можуть виникнути оклюзійні навантаження, тому час обробки повинен бути знижений до декількох годин в день. Таким чином збільшується загальна кількість днів, необхідних для досягнення результату.

Який рН Opalescence?

Величина рН характеризує наявність іонів водню в матеріалі. Шкала рН має значення від 1 до 14 (від кислого середовища до лужного), значення 7 характеризує нейтральне середовище. Opalescence для домашнього відбілювання (10, 15 і 20%) має рН 6,5. Opalescence для офісного відбілювання мають такі значення рН: Opalescence Quick - 6,0; Opalescence Xtra - 4,8; Opalescence Xtra Boost - 7. При аналізі рН необхідно враховувати, що час обробки гелем зубів дуже важливий, також важливим є час, протягом якого вирівнюється значення рН при аплікаціях. Для домашнього відбілювання рН стає нейтральним через 5 хвилин після аплікації.

Чи досягається результат швидше при застосуванні Opalescence Xtra Boost в порівнянні з Opalescence для домашнього відбілювання?

Opalescence Xtra Boost має високу концентрацію перекису водню і може застосовуватися тільки в офісі. Завдяки високій концентрації цей матеріал викликає зміни швидше, хоча вимагає витрати часу лікаря для виконання процедури в кріслі. Застосування Opalescence Xtra Boost дозволяє досягти бажаних змін протягом одного візиту або дає первинний поштовх для продовження відбілювання в домашніх умовах.

Чи можна відбілити плями флюорозу або тетрациклінові?

Багато досліджень підтверджують ефективність відбілювання в цих випадках. Ці зафарбовування виникають в процесі формування і росту зубів при надлишку фтору у воді або при тривалому прийомі тетрациклінових препаратів. Дуже важливо, щоб пацієнт міг розповісти, коли і внаслідок чого з'явилися плями. Час відбілювання в окремих випадках може тривати до 6 місяців. Відбілювання - це єдина альтернатива в цьому випадку коронкам або вінірам.

Результати відбілювання пацієнт бачить тільки на ріжучих краях. Чому?

Найтонша частина зуба відбілюється швидше, ніж більш товсті (шийка зуба і лінія ясен). Зверніть увагу на заповнення капи матеріалом. Додайте біля ясен максимум матеріалу.

Який мінімальний час носіння капи з Opalescence?

Час носіння капи має відповідати стилю життя пацієнта. Але якщо час перебування капи з гелем на зубах зменшується, то кількість днів, необхідних для отримання результату, збільшується. Для короткострокового носіння капи ми рекомендуємо 1-2 години часу.

Іноді при відбілюванні спостерігається помутніння зубів (тьмяніє зуб). В чому причина?

Внаслідок поглинання води з тканин зубів компонентами відбілюючих систем. Внаслідок ефекту дегідратації. Opalescence містить 20% води, що допомагає звести цей негативний ефект до мінімуму.

Чи безпечне ендодонтичне відбілювання для зубів?

При контролі з боку лікаря ця процедура абсолютно безпечна. Лікар може вибрати кілька технік для створення доступу у внутрішню частину зуба з лінгвального боку, щоб пацієнт міг вдома самостійно вводити Opalescence для домашнього відбілювання або Opalescence Ендо під час відвідування офісу стоматолога. Також можна використовувати Opalescence Xtra Boost. Пломбувальний силер в каналі необхідно ізолювати склоіономерним цементом з метою захисту від контактів із відбілюючим матеріалом.

Чому може спостерігатися підвищена чутливість ясен при відбілюванні?

Це пов'язано з неправильним дизайном капи в місцях її контакту з яснами або в міжзубних просторах. Ці ділянки слід підрізати на капі, щоб уникнути небажаних контактів з яснами. При підвищеній чутливості на вестибулярній поверхні причина може бути в погано змитому надлишку відбілюючого матеріалу. Після того, як капа з гелем одягнена на зуби, надлишки матеріалу слід ретельно видалити перед сном.

Чому чутливість в ясенному краю спостерігається після закінчення процедури відбілювання?

Уявлення пацієнтів про дискомфорт сильно відрізняються. Деякі говорять про підвищену чутливість до температурних подразників після закінчення відбілювання. Для зниження подібних явищ спеціально розроблений Opalescence PF (з фтором і нітратом калію). Також є спеціальний гель для зняття чутливості UltraEz, який вносять у капу для носіння протягом 1-2 годин, а також засоби для зниження чутливості зубів від інших виробників.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜