+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Правдиво про відбілювання зубів вдома і в клініці

Фото відбілених зубів крупним планом і в стоматологічному дзеркалі

Красиві білі зуби - це елемент сучасної культури, символ здоров'я та успіху. Бажання людини мати білосніжні зуби зараз активно втілюють у дійсність лікарі-стоматологи, а також продавці і виробники численних систем для відбілювання зубів. У статті ми розповімо більше про вплив процедури відбілювання на тверді тканини зуба, про види відбілювання, про те, якому способу відбілювання зубів віддати перевагу, і чи потрібно воно саме вам.

Варто розрізняти поняття "професійна чистка зубів" і "відбілювання зубів".

Професійне чищення зубів - це очищення всіх видів нальоту і зубного каменю (зовнішнього фарбування) з поверхні зубів, пломб і ортопедичних конструкцій, що призводить до освітлення зубного ряду. Цю процедуру проводить лікар ручним або апаратним методом, але внутрішні структури зуба при цьому не зачіпаються, зняття зубних нашарувань відбувається механічним шляхом.

Відбілювання зубів - процедура, при якій зуби змінюють свій природний колір на більш світлий в результаті хімічної реакції, яка відбувається між перекисом карбаміду, що входить до складу відбілюючої системи, і твердими тканинами зуба. Найбільш відповідною аналогією є освітлення волосся за допомогою пероксидів.

А тепер відділимо істину від маркетингової і рекламної інформації, яку надають фірми-виробники відбілюючих систем.

  1. Практично у всіх сучасних відбілюючих системах використовується перекис карбаміду як основна діюча речовина. Принцип дії полягає в звільненні атомарного кисню з перекису і його взаємодії з білковими зв'язками ділянок пігменту зубних тканин. При цьому зв'язки розриваються, протеїнові ланцюги стають коротшими, що супроводжується висвітленням пігменту зубних тканин.
  2. Реакцію розпаду перекису карбаміду можна запустити і прискорити, використовуючи фізичні методи впливу (тепловий вплив або світлове випромінювання певної довжини хвилі). Для досягнення кінцевого результату - освітлення зуба - принципово не важливо, який метод буде використовуватися. Вибір його буде залежати від переваг лікаря-стоматолога та виду відбілюючої системи, що використовується.
  3. Наступними важливими компонентами відбілюючої системи є солі калію, фтору чи кальцію, які знижують чутливість зуба до даної процедури і сприяють його ремінералізації, зміцнюючи структуру. Тут у кожного виробника є своя рецептура.

Є два види відбілювання зубів, що принципово відрізняються.

Домашнє відбілювання зубів передбачає самостійне носіння спеціальних кап, які заповнюються відбілюючим складом. Як правило, такий вид відбілювання займає трохи більше часу, але препарати, які використовуються, мають незначну концентрацію (від 9 до 20%), що дозволяє проводити процедуру в домашніх умовах, без нагляду стоматолога.

Офісне відбілювання проводиться в стоматологічному кабінеті. При цьому методі концентрація препарату становить від 30 до 45%, для його активації часто використовується зовнішній вплив світла з метою підвищення ефективності процесу. Однією з переваг такого відбілювання є висока швидкість отримання результату (процедура триває близько півгодини).

Багато виробників стоматологічних відбілюючих засобів на даний момент пропонують комбінацію обох видів відбілювання як спосіб оптимізації відбілюючого ефекту. Поєднання двох систем дозволяє пацієнтові отримати максимальний відбілюючий ефект.

Показаннями до відбілювання зубів є:

  • зміна кольору, пов'язана з віком;
  • зміна кольору зуба внаслідок крововиливу в пульпу;
  • зуби з жовтим, коричневим і помаранчевим відтінками;
  • зміна кольору в результаті ендодонтичного лікування;
  • вроджені порушення кольору і прозорості зубів (флюороз, гіпоплазія, "тетрациклінові" зуби).

Відбілювання зубів не рекомендується:

  • пацієнтам із захворюваннями пародонту;
  • пацієнтам із каріозними ураженнями зубів;
  • пацієнтам, у яких є алергія на перекис карбаміду;
  • дітям до 16 років;
  • вагітним і жінкам, які годують;
  • пацієнтам, які користуються брекет-системами (відбілювання буде нерівномірним);
  • пацієнтам, у яких на передніх зубах є штучні коронки або пломби, оскільки через наявність різних матеріалів відбілювання буде нерівномірним.

Зараз у зв'язку з підвищенням інтересу до відбілюючих систем виникли питання, пов'язані з дослідженням їхньої ефективності і стабільності результатів застосування. Аналіз публікацій в міжнародних періодичних виданнях, за даними системи Medline, показав, що ефект відбілювання при використанні перекису карбаміду спостерігається у 70-75% осіб. В середньому освітлення відбувається на 2 відтінки за колірною шкалою, хоча у 20% людей можливе освітлення до 5-6 відтінків.

Пломбувальні та реставраційні матеріали не відбілюються.

Ефект відбілювання може зберігатися від 1 до 5 років при відсутності дії факторів, що сприяють подальшому фарбуванню зубів. Тривалість повторного курсу відбілювання зазвичай менше початкового. Для підтримки ефекту відбілювання необхідне дотримання гігієни порожнини рота, що включає регулярне чищення зубів не рідше двох разів на день, щоденне використання флосів, регулярне проведення курсів професійної гігієни порожнини рота. Протягом перших 7-10 днів після курсу відбілювання слід утриматися від вживання продуктів, що містять харчові барвники, а також від куріння.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜