+38 (097) 440-80-40
З любов'ю до Ваших зубiв...
Замовити дзвінок

Філія "Клініка": вул. Архітектора Артинова 13

Філія "Студія": вул. Костянтина Василенка 14Б

Кюретаж пародонтальних кишень, або як зупинити пародонтит (пародонтоз) за день

Лікування пародонтиту кюретажем

Чи знаєте, що втратити зуби можна не лише через несвоєчасне лікування карієсу чи пульпіту? Існує інше стоматологічне захворювання, яке вражає навіть молодих людей 20-25 років. Ясна біля зовні здорових зубів раптово починають кровоточити, з'являється рухливість зубів та неприємний запах з рота. Що це за недуга, як її вчасно виявити та вилікувати?

Це пародонтит – друге за поширеністю після карієсу стоматологічне захворювання у світі. За даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я), пародонтит різного ступеня тяжкості спостерігається у 90% населення Землі і є основною причиною втрати зубів після 30 років.


Здоровий пародонт
Відсутність запальних змін у тканинах пародонта

Причини виникнення пародонтиту

Поштовхом до розвитку пародонтиту є недостатня гігієна, генетична схильність, стреси, системні захворювання. Зовні він проявляється зубними відкладеннями (наліт, камінь) і часто кровоточивістю ясен. Іноді запалення починається через травму (пломба, що лежить на яснах, глибоко посаджена коронка).

Запалення в пародонті
Ознаки пародонтиту - поява зубного каменю та відкладень у пародонтальних кишенях, гінгівіт та резорбція кістки.

Пародонтит – тихий руйнівник Ваших зубів

Варто зазначити, пародонтит – це не пародонтоз. За статистикою ВООЗ, пародонтоз – рідкісне захворювання (1-8% пацієнтів). При пародонтозі навколозубна кістка зменшується без запалення ясен і кровоточивості, при пародонтиті запалюються ясна і розвивається кровоточивість.

Пародонтит – головна причина втрати зубів після 50 років, тому існує хибна думка, що це захворювання приходить до людей у віці. Насправді, пародонтит – хвороба молодих. Просто звертають на нього увагу не одразу, а коли зуби починають хитатися, а деякі навіть випадають. На цій стадії врятувати зуби надзвичайно складно.

Часто молодь 18-25 років приходить лікувати карієс або видаляти зубні відкладення, а при обстеженні виявляється пародонтит початкової або I ступеня тяжкості. Це коли зубного каменю візуально небагато, але на рентгенівському знімку видно втрату кістки до третини довжини кореня. Тоді ще можна і потрібно зупинити процес.

Якщо у вас також періодично кровоточать ясна, проконсультуйтеся у стоматолога-пародонтолога, можливо, це пародонтит. Крім пародонтолога його не діагностує ніхто, оскільки симптоми цього підступного захворювання нерідко бувають прихованими.

Особливо на початкових стадіях, коли ця недуга часто протікає непомітно. На зубах утворюється наліт, який перетворюється на камінь, потім приєднується кровоточивість ясен, часто разом з неприємним запахом з рота. Іноді пародонтит супроводжується свербінням ясен – результат розмноження бактерій, що виділяють токсини в процесі життєдіяльності.

Зубний камінь руйнує зубо-ясенне прикріплення, від чого утворюються пародонтальні кишені – простори між коренями зубів і яснами. Гнійні абсцеси (флюси) (ще одне поширене ускладнення пародонтиту) – відповідна реакція організму на інфекційне запалення в пародонті.

Хоча бувають випадки, коли людина не помічає в роті жодних змін. Однак під яснами навколо зубів кісткова тканина резорбується (зменшується в об'ємі), від чого зуби стають рухливими. І якщо ваш стоматолог не є кваліфікованим пародонтологом, ви попрощаєтеся з ще вчора здоровими зубами.

Вилікувати пародонтит в домашніх умовах неможливо в принципі. Не існує ополіскувачів, щіток і зубних паст, які лікують пародонтит без допомоги лікаря. І ще не винайшли народний засіб, який би видаляв камені з-під зубів. Тут допоможе лише...

Кюретаж пародонтальних кишень – найефективніший спосіб лікування пародонтиту

Кюретаж у стоматології (пародонтології) – це глибоке очищення простору між яснами і коренями зубів від каменів, грануляційної тканини, мікроорганізмів та іншого "сміття". Кюретаж ясен дозволяє уникнути передчасного видалення зубів. Процедура проводиться під місцевою анестезією, тому безболісна.

Лікують пародонтит стоматологи-пародонтологи, яких у Вінниці та області менше десяти. Одна з них – Наталія Царик – працює в клініці StomaLine. Отримавши ступінь магістра щелепно-лицевої хірургії та хірургічної стоматології, Наталія Царик регулярно бере участь у симпозіумах, семінарах, конференціях, виставках (включаючи міжнародні) для підвищення кваліфікації та вдосконалення майстерності пародонтолога.

У нашій стоматологічній клініці кюретажу передує вивчення рентген-знімків та огляд ротової порожнини пацієнта. Далі ретельно очищуються зуби – знімається наліт і камінь за допомогою ультразвуку.

Потім проводять власне кюретаж. Камені з пародонтальних кишень видаляють ультразвуковим скейлером, а грануляційну тканину – кюретами. Зуб під яснами акуратно шліфують і обробляють антисептиками. Іноді рухливі зуби фіксують лігатурним дротом або скловолоконною стрічкою. Оточуючі і навіть самі пацієнти цих матеріалів не бачать – естетичність усмішки повністю зберігається. Така процедура називається шинуванням.

Закритий кюретаж ясен
Проведення процедури закритого кюретажу ясен - глибокого очищення зубів

Головне в лікуванні пародонтиту – усунути інфекцію і зупинити запалення. Подальші заходи мають підтримуючий характер. Після кюретажу пародонтолог призначає антибактеріальну та протизапальну терапію і дає рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною, ігнорувати які неприпустимо. Інакше пародонтит швидко повернеться.

Щоб запобігти рецидивам, після кюретажу кожні 3-6 місяців необхідно відвідувати пародонтолога з контрольним оглядом. У стоматологічній клініці StomaLine у Вінниці цей процес автоматизований. Пародонтолог призначає час прийому, адміністратор за кілька днів до обумовленої дати передзвонює пацієнту, щоб нагадати. Якщо з'явилися нові зубні відкладення, лікар їх усуває і за потреби проводить короткий курс лікування.

Результати кюретажу:

  • відсутність кровоточивості;
  • здоровий зовнішній вигляд ясен;
  • зникнення неприємного запаху;
  • зменшення рухливості зубів.

Якщо глибина пародонтальних кишень менше 6 мм, проводиться закритий кюретаж, який не вважається хірургічною маніпуляцією. У запущених випадках показаний відкритий кюретаж – хірургічне розкриття і очищення пародонтальних кишень і, за потреби, підсадка штучної кістки... Прогноз після закритого кюретажу значно кращий, тому не зволікайте з лікуванням пародонтиту, щоб не втратити зуби.

Після закритого кюретажу
Зникнення запалення в пародонті після процедури закритого кюретажу ясен

Якщо у Вас з'явився зубний камінь, кровоточать ясна або неприємно пахне з рота, знайдіть пародонтолога-професіонала, який проведе правильний курс лікування і до якого можна буде періодично звертатися для підтримуючої терапії. Не чекайте, поки зуби почнуть хитатися. Зупиніть пародонтит.

Жіночі руки тримають смартфон з прорахунками

Розрахуйте попередню вартість лікування, пройшовши короткий тест за 20 сек

Розрахувати ціну онлайн ➜