Анестезія в стоматології під час лікування: необхідність чи примха пацієнта?
Чи потрібна анестезія при лікуванні зубів, чи це лише задоволення бажань пацієнта? Відповідь на це питання криється в механізмі дії анестезії.
Анестезія при лікуванні зубів – запорука успіху та комфорту
Найчастіше відвідування стоматолога асоціюється з болем. Безперечно, лікування зубів не назвеш приємною процедурою. Водночас, сучасна стоматологія має широкі можливості, що дозволяють проводити всі процедури із застосуванням новітніх лікарських засобів, які виключають будь-які больові відчуття.
Анестезія в стоматології в клініці Stomaline дозволяє досягти повного розслаблення пацієнта, що дає можливість стоматологу якісно виконувати свою роботу. Можливо, деякі лікарі намагатимуться переконати вас, що без анестезії краще визначати глибину ураження, оскільки при поширенні карієсу на пульпу пацієнт відчуватиме біль під час обробки порожнини. Проте при знеболенні вся відповідальність за визначення глибини процесу лежить на лікарі. Висновок напрошується сам: анестезія - це не примха. Це гарантія комфортного та якісного лікування в сучасних стоматологічних клініках.
Різновиди використання анестетиків
Зважаючи на те, що сьогодні відомо величезну кількість препаратів, можна зробити висновок, що анестезія при лікуванні зубів у Вінниці також може проводитися різними способами. Найчастіше використовуються такі види знеболення:
- Місцева анестезія являє собою процедуру, при якій знеболюється певна ділянка. Найпростішою і водночас менш ефективною є аплікаційна анестезія. Вона проводиться за допомогою гелів, аерозолів та інших засобів. Найчастіше цей вид анестезії використовується в дитячій стоматології, а також при вираженому больовому синдромі для подальшого знеболення за допомогою ін'єкцій. Сюди ж відносяться провідникова та інфільтраційна анестезії. При цьому препарат вводиться за допомогою ін'єкцій і дозволяє знеболити ту чи іншу ділянку.
- Також у великих клініках використовується загальна анестезія при лікуванні зубів або наркоз. У цього способу багато протипоказань, до того ж він вимагає певного оснащення клініки та досвіду фахівців. Наркоз може призначатися при проведенні тривалих втручань, а також за наявності панічного страху у пацієнта перед процедурами.
- Комбінований вид анестезії являє собою поєднання двох способів впливу на організм пацієнта. В першу чергу створюються умови для того, щоб пацієнт почувався спокійно і не відчував негативних емоцій, пов'язаних з процедурою. З цією метою використовується седація. Вона може бути різного ступеня. Перша дозволяє просто заспокоїти пацієнта, але при цьому він перебуває у свідомості і розуміє, що відбувається навколо. При найбільш вираженій седації пацієнт на деякий час занурюється в сон і може не пам'ятати про те, що відбувалося. Водночас слід пам'ятати, що седація не є знеболенням, тому крім неї проводиться відповідний вид анестезії.
На що варто звернути увагу
Анестезія в стоматології проводиться практично всім пацієнтам. Іноді навіть лікування ясен потребує того чи іншого ступеня знеболення. Водночас необхідно пам'ятати, що при проведенні анестезії використовуються лікарські препарати, а вони, як відомо, можуть мати свої протипоказання. Отже, під час першого візиту необхідно з'ясувати, чи немає у пацієнта алергічної реакції на лікарські засоби. Також важливе значення має загальний стан здоров'я. Особлива увага приділяється серцево-судинній системі. За наявності гіпертонічної хвороби, а вона сьогодні зустрічається особливо часто, слід використовувати певний препарат, який не викликає підвищення тиску. Те ж стосується лікування зубів під час вагітності. Сама по собі вона не є протипоказанням до проведення анестезії, але все ж слід використовувати певні препарати з мінімальним впливом на організм матері та дитини.
Також є деякі вказівки і для пацієнта. В першу чергу, він повинен бути чесним. Не потрібно приховувати, що у вас була реакція на той чи інший препарат. Цим ви можете зашкодити тільки собі. Також після введення препарату потрібно повідомляти про всі зміни в організмі, такі як головний біль, запаморочення, слабкість, нудота, болі в животі тощо. При дотриманні всіх рекомендацій та уважному ставленні лікаря до пацієнта, анестезія при лікуванні зубів матиме лише позитивні сторони і жодним чином не відобразиться на стані здоров'я.