Невідкладна допомога при гострому зубному болю
Від зубного болю, який може зненацька з’явитися в найбільш незручний для цього момент (святковий день або під час гірського походу), ніхто не застрахований. Якщо за станом своїх зубів ще можна ретельно доглядати та бувати у лікаря хоча б раз на рік, то зі зламаним зубом або загубленою пломбою нічого не вдієш. То що ж можна зробити, коли нестерпний зубний біль з’явився, а стоматологи не в зоні досяжності?
Причини виникнення зубного болю
Найвірогідніше, що у вашій ситуації ви маєте справу з якимось із нижче вказаних пунктів:
- Утворилося запалення внаслідок проникнення інфекції – періодонтит.
- Початкові непомітні стадії появи карієсу почали прогресувати, що призвело до виникнення больових відчуттів.
- При дотиках до ясен або зубів пульсуючий біль характеризується посиленням, можливе розхитування зубів та запалення ясен – пародонтит.
- Біль, що раптово виник, переважно в нічний час доби та відчувається у скронях або в ділянці вуха – це ознаки запалення пульпи – пульпіту.
- Загострилося відчуття чутливості зубів внаслідок тріщин зубної емалі та стоншення її поверхневого шару.
Як зменшити біль?
Основними порадами за такої ситуації являються наступні:
- При появі зубного дискомфорту рекомендується почистити зуби та утриматися від вживання їжі, адже остання може в рази посилити больові відчуття та сприяти поширенню інфекції в ротовій порожнині.
- Допоможе також полоскання теплим гіпертонічним розчином. Його складовими виступають чайна ложка солі та соди, 6-7 крапель йоду (якщо немає алергії на нього), які додають в 200 мл теплої кип’яченої води. Це дозволить зменшити кількість бактерій на хворому зубі та вимиє рештки їжі. Якщо причина була саме в залишках їжі, що подразнювали ясна між зубами, тоді полегшення буде відчутним у найкоротший час: стихне біль та спаде набряк. Коли ж має місце пульпіт чи періодонтит – настання послаблюючого біль ефекту буде повільнішим, а іноді й мало помітним.
- Уникайте лежачого положення, адже за таких умов посилюється кровообіг, в тому числі в навколозубних тканинах. Це призводить до посилення на них тиску та наростання больових відчуттів. Крім того, не варто спати на боці з хворобливим зубом.
- Можуть допомогти протизапальні та знеболюючі препарати. Їх вживають внутрішньо або кладуть на вразливе місце подрібненими, прикривши ватою.
Важливе застереження: будь-який метод – від таблеток до “народних рецептів” часом справді здатен допомогти як применшити біль, так і позбутися від нього на день чи довший період. Проте варто пам’ятати, що подібні заходи являються тимчасовим рішенням, незалежно від сили рятівних властивостей. Їхнє призначення – вгамувати особливо різкі напади зубного болю, щоб дати людині час та можливість звернутися до стоматологічної клініки, де вже професіонал надасть справжнє лікування та усуне проблему раз і назавжди.
Як правильно полоскати рота
Щоб досягти максимально дієвого результату від процедури полоскання, її необхідно здійснювати, дотримуючись кількох важливих рекомендацій:
- Слідкуйте, щоб температура розчину не перевищувала діапазон 26-45 градусів тепла. Гаряча рідина здатна як мінімум обпекти слизову оболонку ротової порожнини. Поєднання ж багаторазовості полоскань і гарячої температури розчину може призвести до нових ускладнень.
- Практика періодичних полоскань ефективніша за разову процедуру. Свіжий розчин допоможе знезаражувати хворий зуб. Орієнтовно варто повторювати полоскання не частіше одного разу за півтори години, а середня тривалість полоскань має складати 10-15 хвилин.
- Забудьте про намагання нагріти місце, де болить хворий зуб, ззовні. Це здатне призвести до розпухання щоки, але жодним чином не допоможе полегшити чи припинити біль.
Стоматологічна клініка “Stomaline”у Вінниці
Якщо ж ви перебуваєте в межах доступності лікарні та стоматології, тоді радимо негайно навідатися до лікаря, щоб не короткочасно усунути неприємні симптоми, а остаточно вилікувати зуби та повернути собі радість життя, сну і харчування. Записуйтесь на сайті, телефонуйте для запису на прийом у робочий час або замовляйте зворотний дзвінок на сайті. Адміністратор вам обов'язково зателефонує і повідомить про найближчий вільний час для відвідування клініки.
Додатковою приємністю для кожного пацієнта виступає унікальна послуга з проведення професійної консультації. Профілактичний огляд у фахівця допоможе своєчасно виявити можливі захворювання та усунути їх у найшвидший і безболісний спосіб. Позбавте себе від перспективи терпіння непотрібного зубного болю та можливих ускладнень, завітавши на прийом до нашої стоматологічної клініки.